Mini-Euro 2012

W ramach popularyzowania wielkiej imprezy sportowej, jaką będą organizowane w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Wejherowskie Centrum Kultury wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym i Powiatowym Zespołem Placówek Oświatowo-Wychowawczym w Wejherowie zorganizowało Turniej Piłki Nożnej MINI-EURO 2012.

Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Dziecko 6- letnie powinno poznawać swoje najbliższe otoczenie. W tym celu pani Monika Jezierska zorganizowała wyjście dzieci klas zerowych do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Wejherowie.

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie- wizyta Pierwszaków

19 kwietnia Pierwszaki z klasy integracyjnej były z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Wycieczka odbyła się w celu zapoznania dzieci z pracą funkcjonariuszy Policji.

dziewczyna opowiada o pojmanych koleżankach
W poszukiwaniu Janosika

W minioną sobotę grupa śmiałków z klasy IV C wzięła udział w Fabularyzowanym Marszu Na Orientację „W poszukiwaniu Janosika”. Uczniowie, poznawszy legendę o Janosiku, wcielili się w role górali, którzy postanowili przyłączyć się do harnasia.

Mój przyjaciel Kubuś Puchatek

11.05.2012 r. w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu czytelniczego i plastycznego „Mój przyjaciel Kubuś Puchatek”. Nagrody wręczały pani dyrektor Elżbieta Rohraff i pani pedagog Wiesława Bacia.

Zajęcia z fotografem

W piątek tj. 20.04.2012 r., uczniowie klasy IVC gościli na swych zajęciach godziny wychowawczej cenionego współpracownika Trójmiejskiej Szkoły Fotografii.

Finał Pól Nadziei

22 kwietnia był długo wyczekiwanym dniem dla kilkudziesięciu uczniów klas III naszego gimnazjum, zaangażowanych w działalność wolontariatu. Tego bowiem dnia w całym kraju odbywała się ogólnopolska akcja Pola Nadziei. Dla nas była ona jednocześnie zwieńczeniem różnych inicjatyw podejmowanych przez cały rok szkolny

Pola Nadziei

31 marca 2012 r. w sobotni poranek blisko czterdziestu uczniów trzecich klas gimnazjalnych wzięło udział w warsztatach zajęciowych w Puckim Hospicjum im. św. O. Pio.

Trening twórczego myślenia

Uczniowie biorący udział w zajęciach prowadzonych przez Fundację Magis po raz kolejny mieli okazję wykazać się nieprzeciętną wyobraźnią i kreatywnością. Tym razem spotkanie poprowadziła pani Zuzanna Woźniak.

Dzień Patrona

Jak co roku, w ostatni piątek kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Zarówno Szkoła Podstawa nr 8 jak i Gimnazjum nr 3 noszą imię Martyrologii Piaśnicy. Tego dnia sięgamy pamięcią do tych tragicznych dni, pierwszych miesięcy okupacji hitlerowskiej, kiedy to dokonano bezwzględnego mordu na mieszkańcach Wybrzeża i Kaszub.