Półfinały Wojewódzkie w szachach

12.10.2012r w Szemudzie odbyły się Półfinały Wojewodzkie w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Agnieszka Kulwińska IIId, Emil Grabowski IIh, Kacper Kobierzyński Ib i Piotr Cynke IIh, zajęli II miejsce, zdobywając srebny medal.

Poznajemy historię obozu koncentracyjnego – KL. Stutthofu

16 października 2012r. uczniowie i uczennice z klas Ic, IIa i IIb naszego gimnazjum wraz z wychowawcami – p. K.Szczepaniak, p. W.Kwiatkowską oraz p.S.Willą wybrali się na wycieczkę do niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof.

OLIMPIADA MATEMATYCZNA GIMNAZJALISTÓW

18 października 2012r. godz. 9:00 - 10:15, zbiórka 8:40 przed szkolną stołówką

Powiatowe mistrzostwa szkół w szachach.

10 października w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się powiatowe mistrzostwa szkół w szachach. W zawodach udział wzięli aktualni Mistrzowie Wejherowa z Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 8.

VIa i VIb NA WESTERPLATTE I NIE TYLKO…

Gdy we wtorek (09.10.2012) rano uczniowie klasy VIa i VIb otworzyli oczy, wszyscy pomyśleli to samo: „O nie, czemu jest taka brzydka pogoda... przecież my jedziemy na wycieczkę!”

IV WIELKI MARATON CZYTELNICZY ROZPOCZĘTY!

8 października 2012 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozwiązywali pierwszy test dotyczący dwóch konkursowych lektur: „ Przygód Sindbada Żeglarza“ Bolesława Leśmiana ( lektura dla uczniów szkoły podstawowej) oraz „ Pamiętniki Adama i Ewy“ M. Twaina ( lektura dla uczniów gimnazjum).

Zbieramy plastikowe nakrętki

Wznawiamy w naszej szkole zbiórkę plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Lekcja wychowania fizycznego

Na lekcji wychowania fizycznego, wykorzystujemy walory naszego środowiska i bardzo chętnie bierzemy udział w biegach patrolowych oraz podchodach.

Zawody Szachowe

W dniu 04.10.2012 w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyły się międzyszkolne zawody szachowe. Udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 8.

Helios i Faeton

W piątek 21 września 2012r. klasa Ve przygotowała przedstawienie pod tytułem "Helios i Faeton".