Profi in Deutsch

1 marca odbył się drugi etap 10. edycji konkursu Profi in Deutsch. Naszą szkołę godnie reprezentowała Aleksandra Melcer kl. VIIai Ricardo Rusch kl. VIIId. Aleksandra znalazła się w pierwszej dziesiątce, a tym samym udało się jej przejść do trzeciego etapu, który odbędzie się 12 marca. Zwycięzca etapu III otrzymuje zagwarantowane miejsce w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie w klasie o profilu „Euro” bez względu na wynik rekrutacji.

Dzień Dinozaura w klasie 1f

26 lutego to Dzień Dinozaura. Klasa 1f lubi takie dni:) Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Kota, tym razem bawiliśmy się z dinozaurami. Oglądaliśmy dinozaury w książkach, nazywaliśmy je, bawiliśmy się figurkami owych gadów.

Historia miasta i lekcja w Książnicy im. prof. Gerarda Labudy w Wejherowie

19 lutego uczniowie klasy 1 e poznawali historię swojego miasta. Na Placu Jakuba Wejhera dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o założycielu naszego grodu. Była to okazja do oglądania najstarszych zabytków (kościół św. Trójcy, Szpitalik, Ratusz Miejski, kościół św. Anny) oraz rozpoznawania różnorodnych flag związanych z naszym regionem, państwem i kontynentem.

Góra Grosza

Drodzy Uczniowie,serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji Góra Grosza, która polega na zbieraniu drobnych monet. Celem, na który gromadzone są "groszaki" jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

W ostatnim czasie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu z tej okazji w naszej szkole pojawiło się mnóstwo możliwości, aby ciekawie go uczcić.

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2020

W wyniku zrealizowanego w 2020 roku programu Myślę Pozytywnie otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Myślenia Pozytywnego. Od stycznia do grudnia 2020r zrealizowaliśmy 9 zadań, które polegały na kształtowaniu u uczniów poczucia własnej wartości, asertywności, gotowości pomagania innym, radzenia sobie z agresją.

UWAGA!

Przypominamy, że w naszej szkole odbędą się rejonowe etapy konkursów kuratoryjnych z języka polskiego, języka niemieckiego, geografii i biologii. W związku z tym, prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z procedurami i zaleceniami sanitarnymi obowiązującymi podczas stopnia rejonowego i wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021.

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VIII

Zapraszamy uczniów klas IV – VII do udziału w konkursie fotograficzno-ekologicznym. Organizatorem konkursu jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Sąd nad Królową Śniegu

Z początkiem lutego uczniowie klasy 2d wzięli udział w ciekawej lekcji, której motywem przewodnim była „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena. Klasa zamieniła się w salę rozpraw. Dzieci z powagą przystąpiły do zaproponowanej aktywności i świetnie przygotowały się do powierzonych ról.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami piąty test maratonu. Jak zawsze wykazaliście się dużą wiedzą na temat przeczytaj książki. Wyniki ostatniego testu podajemy poniżej. Podziwiamy Wasze zaangażowanie i wytrwałość.