SIÓDMY TEST WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO ZA NAMI!

„Atramentowe serce” pozwoliło Wam przenieść się do niezwykłego świata wyobraźni. Niektórzy utwierdzili się, inni poznali, jaką magiczną siłę mają książki: mogą być przyjacielem, powiernikiem, schronieniem, a nawet domem!

Sprawdzian szóstoklasisty 2013

Ponad 100 szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8 przystąpiło w czwartek (4 kwietnia) do pisemnego sprawdzianu. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

W drodze do Pałacu Przebendowskich
Malowanie na kubkach

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy II c udali się do Pałacu Przebendowskich, aby uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Tematem owych zajęć było malowanie na porcelanowych kubeczkach.

Patryk i koniczynka

22 marca 2013 roku odwiedzili nas artyści współpracujący z Fundacją Muzyczną Art2You z Gdyni. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wzięcia udziału w programie muzycznym pod tytułem „Patryk i koniczynka”.

Szkolny konkurs SKO dla uczniów Szkoły Podstawowej

Zapraszamy wszystkich uczniów uczestniczących w programie SKO do udziału w konkursie.

Kangur Matematyczny

21 marca odbył się Kangur Matematyczny, w którym uczestniczyło 120 uczniów z naszej szkoły. Każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci kangurowej układanki. Teraz czekamy na wyniki, które będą w maju.

II etap Powiatowego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów

22 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbył się II etap Powiatowego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów, w którym brało udział troje uczniów naszej szkoły

Jednak nie przyszła…

W czwartek staraliśmy się przywołać wiosnę. Nasze wysiłki spełzły jednak na niczym. Być może sami jesteśmy sobie winni, gdyż zamiast tradycyjnie spalić i utopić marzanny, urządziliśmy im konkurs piękności.

Stypendia motywacyjne

Komisja Stypendialna rozpatrzyła wnioski wychowawców klas o przyznanie stypendiów za wyniki w nauce i osągnięcia sportowe.

Bądź z natury ekologiem

20.03 podczas XVI Spotkania Ekologicznego Pod Patronem Burmistrza Redy i Pomorskiego Kuratora Oświaty uczennice naszej szkoły Julia Groth z kl.VIa oraz Wiktoria Haffke z klasa Ie , zdobyły II miejsce oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym