Dawni twórcy mówili o nas!

Ten nieprawdopodobny, wydawałoby się, fakt udowodnili uczniowie klasy IIe i IIg. Czytając bajki Ignacego Krasickiego, odkryli, że krótkie teksty, których bohaterami są zwierzęta, odnoszą się tak naprawdę do nas!

Na wejherowskich Powązkach

29 października b.r., trzy klasy szkoły podstawowej – IVe, Ve i VIe – wybrały się na tzw. „stary cmentarz” wejherowski, zwany inaczej wejherowskimi Powązkami, aby zapoznać się z tą niezwykłą nekropolią oraz jej historią

„Pospolite ruszenie serc” w naszej szkole

W odpowiedzi na ogólnopolski medialny apel, nasza szkoła włączyła się w akcję - Uśmiech dla Oliwii.

UNIHOKEJ

24 października w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie została rozegrana XV Miejska Gimnazjada w unihokeju dziewcząt i chłopców.

Czy znamy Wejherowo?

W minioną sobotę odbył się kolejny rajd Szkolnego Koła Przyrodniczo – Turystycznego. Uczniowie otrzymali tym razem trudne zadanie – musieli sami stworzyć trasę marszu, opierając się na starych fotografiach Wejherowa.

Uwaga!

Rozpoczynamy nasz wielki Turniej Klas! Zachęcamy do wykonywania zadań, których szczegóły będą przedstawiane na stronie internetowej szkoły, stronie samorządu na facebooku lub w naszej gablocie.

Bajkowy Bal Przebierańców w świetlicy szkolnej

15.10.2013r. w świetlicy szkolnej po cyklu tematycznym - Tydzień z bajką - odbył się Bajkowy Bal Przebierańców.

Z wizytą u boga słońca, Heliosa.

W październiku trzy klasy piąte - 5e,5d,5c - brały udział w projekcie pod tytułem Z wizytą u boga słońca, Heliosa i przygotowały fantastyczne przedstawienia, każda we własnym zakresie.

Aby język giętki powiedział wszystko...

W zeszłym tygodniu dwie uczennice klasy VI E wzięły udział w IV Konkursie Krasomówczym, organizowanym przez gdańskie PTTK.

Logo SU

Jak wszyscy wiecie do końca września można było składać prace konkursowe na logo naszego samorządu. Przez ostatnie dwa tygodnie trwały debaty członków Zarządu Samorządu i zaproszonych uczniów, którzy … nie mogli dojść do porozumienia i ustalić, która praca jest najlepsza.