UWAGA! Komunikat!

Szanowni Rodzice, od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19.

Portrety Liczby Pi – galeria

Z wielką przyjemnością prezentujemy galerię portretów Liczby Pi. Liczba Pi została na nich uwieczniona w tylu kreacjach i na tylu różnych tłach, że gdyby umiała mówić, to pewnie śpiewałaby z zachwytu!

Klasa IIIC w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

W piątek, 12 marca uczniowie klasy III C odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych „Bajki i legendy kaszubskie” oraz w warsztatach malowania na szkle.

21 marca- SKARPETKOWE WYZWANIE

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w skarpetkowym wyzwaniu! W najbliższą niedzielę tj. 21 marca wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Termin wiąże się także z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

Drodzy Uczniowie,

dziękujemy za udział w konkursie na zimowy eko- strój. Wszystkie nadesłane stroje są przepiękne! Doceniamy Waszą ogromną kreatywność! Z przyjemnością przedstawiamy wyniki:

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Świetlica szkolna w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Pingwiny z Zaczarowanej Zagrody”.

W teatrze

Niedługo, bo 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klas 1b, 2b oraz 2d wzięli udział w warsztatach oraz spektaklu "Zielony Kopciuszek" przygotowanym specjalnie na tę okoliczność przez Teatr Kultureska z Krakowa.

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Święto matematyki zostało zapoczątkowane 12 marca 2007 roku przez organizację „World Education Games”. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Teraz bierze w nich udział już kilka milionów uczniów z całego globu.

Dzień Języka Ojczystego w 2b i 2d

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata. Nasi drugoklasiści z zainteresowaniem rozwiązywali zadania i zagadki ortograficzne oraz odczytywali łamańce językowe.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami szósty test konkursu. Jego wyniki podajemy poniżej. Brawo dla Was za wytrwałość. Przypominamy, że ostatnią lekturą jest książka Marcina Szczygielskiego „Bez piątej klepki”.