Konkurs Czytelniczy „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

10 kwietnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Czytelniczy „Méster Bëlnégò Czëtaniô” na szczeblu miejskim.

Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

8 kwietnia w siedzibie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Wejherowie odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”.

Kaszubska Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

4 kwietnia br. uczniowie języka kaszubskiego uczestniczyli we Mszy Św. z liturgią kaszubską w wejherowskim klasztorze. Czytali modlitwy wiernych po kaszubsku.

IX Megaolimpiada Wiedzy

10–14 lutego 2014 roku odbyła się IX Megaolimpiada Wiedzy zorganizowana przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” w Gdańsku. W konkursie, któremu patronuje Pomorskie Kuratorium Oświaty wzięli udział uczniowie gimnazjów z całego województwa pomorskiego.

Kochane Mole Książkowe!

Siódmy test na nami. Tak jak się spodziewałyśmy, „Bezsenność Jutki” wywarła na Was duże wrażenie. Cieszy nas, że z taką ochotą sięgnęliście po tę książkę.

Rekolekcje

W dniach 7.04 - 9.04.2014 zajęcia lekcyjne dla uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem w skróconym czasie, tj.wg planu C (dostępny w zakładce plan lekcji). Uczniowie klas I-III SP w tych dniach uczęszczają do szkoły wg przygotowanego dla nich odrębnego planu.

Dzień Otwarty Szkoły

2 kwietnia 2014 roku w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych Kandydatów do naszego gimnazjum. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014

Ponad 100 szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8 przystąpiło we wtorek (1 kwietnia) do pisemnego sprawdzianu. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Najlepsi z najlepszych!

Zakończyły się zmagania uczniów w Wojewódzkich Konkursach przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów 2013/2014. W gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się nasi uczniowie. Łącznie w bieżącym roku szkolnym uzyskaliśmy 6 tytułów laureata i 9 tytułów finalisty.

Konkurs matematyczny "Mistrz rachunków" rozstrzygnięty!

25 marca 2014r. odbył się drugi etap konkursu matematycznego Mistrz rachunków, do którego zakwalifikowało się ośmioro uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum.