Dzień Ziemi z SKP-T

Dzień Ziemi to akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W związku ze zbliżającym się dniem jego obchodów SKP-T wyruszyło na rajd połączony ze zbiórką śmieci na najbardziej uczęszczanej ścieżce spacerowej Wejherowa.

Uwaga! Próba szkolnego konkursu MAM TALENT!

Uczniowie klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu proszeni są o wzięcie udziału w próbie, która odbędzie się w środę 16 kwietnia od godziny 14.10 w sali nad basenem.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w programie profilaktyki tytoniowej pt.„Czyste powietrze wokół nas”

Klasa 1a z wizytą w SP nr 11

Na początku kwietnia uczniowie klasy 1a zostali zaproszeni na specjalnie przygotowane zajęcia komputerowe do SP nr 11.

Żonkilowe serce dla hospicjum

Młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami włączyli się w szlachetną akcję „Pola Nadziei na Pomorzu”.

VII MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIEJ CHEMICZNY IM. JAKUBA WEJHERA

Dominika Skwarło, Krzysztof Klimiuk i Oskar Gościewski, uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Wejherowie, zajęli trzecie miejsce w VII Miedzygimnazjalnym Turnieju Chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Wejherowie.

Ciekawe zajęcia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie

Klasa IIIc wzięła udział w zajęciach z linorytu. Dzieci zapoznały się z techniką graficzną należącą do technik druku wypukłego.

WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Kochani! Kolejny etap maratonu za Wami. Wielki finał jest już na wyciągnięcie ręki! Pozostała Wam już tylko jedna lektura. W kwietniu musicie się zmierzyć z reportażem Ryszarda Kapuścińskiego „Sól i złoto”, który znajduje się w zbiorze reportaży „Heban”.

KOLEJNY SUKCES MARTYNY I JASIA!

2 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku odbył się etap wojewódzki XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.

Konkurs Wiedzy o Piaśnicy

9 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 8 oraz Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, które noszą imię Martyrologii Piaśnicy, odbył się Konkurs Wiedzy o Piaśnicy, który został zorganizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli historii obu tych szkół.