Dzień Dziecka

02.06.2014 r. na dzieci z oddziału przedszkolnego czekało mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji tego dnia było co nie miara począwszy od dmuchanych baloników, malowania buzi po wspólne konkursy gry i zabawy taneczne.

Wycieczka do Torunia kl. 6a i 6b

3 czerwca 2014 r klasy 6a i 6b wybrały się wraz z wychowawcami do Torunia. Zwiedziliśmy Stare Miasto – krzywą wieżę, kościół św. Janów, Dom Kopernika, przedmurza, Piernikową Aleję Gwiazd.

INTEGRACJA W ZIELONEJ SZKOLE

Przez trzy dni uczniowie klasy 1c gimnazjum integrowali się w zielonej szkole w Żelistrzewie. Przechodzili nocą przez las pełen duchów, podziwiali panoramę z rozewskiej latarni morskiej. Uczestniczyli w zajęciach sprawnościowych i grach zespołowych.

Dzień Dziecka

Dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Dziecka pojechały do Summer Baby w Wejherowie. Animatorzy Summer Baby zadbali o to, aby ten dzień był bardzo wyjątkowy.

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

W piątek 29 maja uczniowie klas III szkoły podstawowej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek.

Wycieczka do Chmielna klas II a i II e

26 maja 2014 pojechaliśmy na wycieczkę do Chmielna. Odwiedziliśmy muzeum Ceramiki Neclów. Poznaliśmy techniki wyrobu naczyń z gliny. Zapoznaliśmy się z historią powstania muzeum.

Zajęcia kulinarne w świetlicy szkolnej

26.05.2014r. z okazji Dnia Matki piekliśmy słodkie rogale drożdżowe, które były prezentem dla naszych Mam. Nauczyliśmy się jak przygotować ciasto, które następnie wałkowaliśmy, cięliśmy na trójkąty i wypełnialiśmy musem jabłkowym. Sami tez spróbowaliśmy naszych wypieków- były pyszne.

Turniej Matematyczno-Ekologiczny

29 maja 2014 r po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczno-Ekologiczny dla klas szóstych pod hasłem „Myślę EkoLOGICZNIE”.

Zajęcia żeglarskie

28 maja (środa) uczniowie biorący udział w unijnym programie „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” autokarem udali się do Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku na praktyczne zajęcia żeglarskie.

Ku pamięci...

Gdy mieszkańcy miasta ochoczo przyłączali się do ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, SKP-T wybrało się na wyjątkowy rajd. Liczył on 20 km, w pocie czoła przemierzaliśmy każdy odcinek trasy, na mecie – nad jeziorem Dobrym, rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy kiełbaski. Nie dlatego jednak utkwił on w naszej pamięci.