Bajkowy Bal Przebierańców

29 października w świetlicy szkolnej odbył się doroczny Bajkowy Bal Przebierańców. Były tańce, konkursy z nagrodami i oczywiście wspaniała zabawa.

Święto Niepodległości

10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości pięciolatki z grup Oc i Od, spotkały się aby posłuchać o wydarzeniach z historii, zaborach i odzyskanej prawie 100 lat temu wolności!

Jeże z masy solnej.

Uczniowie klasy 0c oraz 0d bardzo się ucieszyli, gdy zobaczyli co ciekawego można zrobić z mąki, soli i wody. W ostatnich dniach października lepili z masy solnej jeże, co sprawiło im wiele radości.Taka wspólna nauka to wspaniała zabawa i gimnastyka małych rączek.

Konkursy Rady Rodziców

Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 3 jest organizatorem dwóch konkursów. Konkursu „Więcej wpłacasz - więcej otrzymujesz” promującego Fundusz Rady Rodziców oraz konkursu plastycznego, którego tematem jest drzewo. Szczegóły obu konkursów znajdują się w załącznikach oraz w zakładce Materiały dla Rodziców.

Żyj smacznie i zdrowo

Nasze gimnazjum po raz drugi bierze udział w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”, który organizowany jest przez markę WINIARY oraz Fundację Polskich Banków Żywności od 2010 roku.

PRELEKCJE PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ

29-30 października oraz 4 listopada we wszystkich klasach V-VI szkoły podstawowej oraz I gimnazjum odbyły się profilaktyczne zajęcia z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Głównym celem prelekcji było zapobieganie zjawisku demoralizacji oraz uświadomienie odpowiedzialności prawnej nieletnich.

ŻYWY TEATR W NASZEJ KLASIE – I–TEATR

6.11.2014r. klasa 6e wraz z panią Justyną Krzak oglądała przedstawienie zrealizowane przez Teatr Baj Pomorski w Toruniu pod tytułem „Dziób w dziób”.

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514

5 listopada b.r., uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego, pt.: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy”.

Pomarańczowy dzień w naszej klasie

31 października stał się niezwykle jednokolorowym dniem w naszej klasie. W tym bowiem dniu królującą barwą w strojach uczniów klasy 0A był kolor pomarańczowy.

MOI KOLEDZY I KOLEŻANKI Z KLASY

W październiku chętne dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym „Moi koledzy i koleżanki z klasy” zorganizowanym przez p. Martę Wegner. Jury wyróżniło najpiękniejsze prace.