Zawody pływackie

W czwartek 20.11.2014r.na Pływalni w Kwidzynie odbyły się Finały Wojewódzkie XLIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej i XVI Gimnazjady w pływaniu indywidualnym. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników, pomorskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Uwaga uczniowie klas drugich gimnazjum!

Czy znacie już listę Waszych lektur w tym roku szkolnym? Jeśli znajduje się na niej „Balladyna” Juliusza Słowackiego, możecie zapoznać się z zapowiedziami tego, co Was czeka. Uczniowie klas trzecich przygotowali zwiastuny filmowe, które z pewnością zachęcą Was do zapoznania się z tym tekstem.

SKO – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

We wtorek 18 listopada 2014r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu SKO pt. „Ekologiczna skarbonka” oraz wręczenie nagród.W zabawie wzięło udział 257 osób, również nauczyciele, z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy za duży odzew i oddane Wasze głosy.

Kuchcikowo!

Kuchnia nie ma przed nami tajemnic! 27 października uczniowie klas Oc i Od przygotowali owocowe kompoty. Starannie wyselekcjonowane jabłka i gruszki pokroiliśmy i powkładaliśmy do przygotowanych wcześniej słoików. Panie pomogły nam dokończyć zaprawy. Nasze kompoty będą pysznymi niespodziankami dla naszych Dziadków.

Wielki Maraton Czytelniczy dla uczniów gimnazjum

Za Wami 2.etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Dziękujemy naszym wiernym maratończykom za udział.

Zabawy z chustą animacyjną „KLANZA”

Chusta zwłaszcza przy pierwszym spotkaniu dla grupy stanowi wspaniałą atrakcję. W tych zabawach wzięły udział grupa Oc oraz Od. Pojęcie „zabawa” nasuwa celne skojarzenia: „coś, co jest przyjemne” i „coś, co wyzwala spontaniczne zachowania”, „coś, co daje radość”.

Tenis stołowy

13 listopada 2014r. w Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie odbyła się Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.   Nasze dziewczęta Patrycja Szlas IIIc i Karolina Lesner IIIc w konfrontacji z innymi szkołami spisały się znakomicie pokonując wszystkie rywalki i zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce dające możliwość gry w rozgrywkach powiatowych.

Drodzy gimnazjaliści!

Zachęcam Was do wzięcia udziału w zawodach X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów! Od bieżącej edycji OMG każdy finalista OMG zostanie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Do tej pory takie uprawnienia przysługiwały jedynie laureatom OMG.

Wyniki 6. maratonu czytelniczego dla uczniów SP- test 2.

Drugi test już za Wami. Bardzo się cieszymy, że jest Was coraz więcej. Mamy nadzieję, że będziecie zachęcać kolegów i koleżanki do spotkań z literaturą, ponieważ… „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca!”

Strofy o Ojczyźnie

12 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu wejherowskiego, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, recytując utwory o tematyce patriotycznej.