Mikołajki

8.12.2014r. w klasach 0 a,b,c,d i e odbyły się Mikołajki. W tym dniu niemal wszystkie dzieci z zerówek przybyły do szkoły w czerwonych strojach oraz mikołajkowych czapkach. Podczas zajęć, niespodziewanie z dalekiej Laponii przybył do klas Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów.

ZAJĘCIA W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

9 grudnia 2014 roku klasy IIf i Ie gimnazjum uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Zoologicznym w Oliwie. Tematem zajęć były gady - ich budowa, rozmnażanie, występowanie i ochrona. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o aligatorach, żółwiach, jaszczurkach i wężach.

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514

10 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się etap rejonowy XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy”.

Mikołajkowy prezent

W piątek 5 grudnia dzieci z klasy Ic wzięły udział w warsztatach rękodzieła w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, podczas których wykonały dla siebie prezent z okazji Mikołajek

Spotkania z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na spotkania z rodzicami uczniów klas I-VI SP i I-III Gim., które odbędą się w dniach 15 - 16 grudnia 2014r.

Nasze Kochane Mole!

Za Wami kolejny test maratonu. Jak zwykle popisaliście się świetną znajomością tekstu lektury, tym razem powieści C.S. Lewisa pt. „Ostatnia bitwa”.

Światło Wolności

IPN apeluje o uczczenie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie w oknach świecy wieczorem 13 grudnia. Inicjatywa jest częścią akcji społecznej, w ramach której Instytut planuje m.in. prezentacje multimedialne, pokazy filmów, wystawy i spotkania.

Z wizytą w krainie lodu

Zima tuż tuż. Uczniowie klasy IV c chcąc poczuć zimową atmosferę pojechali… do Teatru Miejskiego w Gdyni na spektakl „Królowa Śniegu”.

Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum

Lista uczniów zakwalifikowanych do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum

UNIHOKEJ

25 listopada 2014 roku zespół unihokeja dziewcząt Gimnazjum nr 3 w Wejherowie brał udział w finale XVI Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej który rozegrany został w Prabutach.