Sukces Zosi, Marysi i Łukasza - maratończyków "W lustrze książki"

W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2020/2021 W LUSTRZE KSIĄŻKI protokoły końcowe nadesłało 198 szkół. Wzięło w nim udział 1370 uczniów i 210 ich opiekunów z Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Wielkopolskiego. Komisja Wielkiego Maratonu Czytelniczego po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 87 tytułów LAUREATA i 89 tytułów FINALISTY. Ponadto wyróżniła 100 uczniów z najlepszymi wynikami w szkołach, w którym nie ma Laureatów i Finalistów.

Święto Szkoły w klasie 1f- "wiele ludzi, wiele serc..."

30 kwietnia dzieci z klasy 1f poświęciły wiele czasu na rozmowy o swojej szkole. Poznały patrona, uczyły się pisać pełną nazwę szkoły wraz z jej imieniem.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego przyznała uczniom naszej szkoły tytuły. Laureatką konkursu w klasach 4-6 została Lena Ciapa z klasy 4d.

ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowy dzień – Święto Patrona Szkoły. Nadane szkole imię Martyrologii Piaśnicy zobowiązuje do upamiętniania i utrwalania w naszej świadomości wydarzeń, które miały miejsce w lasach piaśnickich w czasie II wojny światowej. Warto dzisiaj powrócić pamięcią do tamtych smutnych dni i złożyć hołd bohaterom za ofiarę ich życia. Wyrażamy uczucia wdzięczności za możliwość edukacji w naszej Ojczyźnie.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021

Mimo trudnych warunków związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem kolejnych etapów konkursów nasi uczniowie (z kibicującymi im rodzicami) oraz nauczyciele spisali się znakomicie. Mamy sukcesy z języka polskiego, biologii, chemii, geografii i informatyki.

Pozdrowienia dla kolegów

W trakcie nauki zdalnej uczniowie klas 1 e znaleźli sposób na przyjacielskie kontakty wysyłając pozdrowienia drogą pocztową. Dzieci nauczyły się adresować kopertę lub kartkę pocztową. Napisały krótkie pozdrowienia. Dużo radości było z możliwości wysyłania korespondencji i z otrzymywania kartek i listów.

BIAŁO-CZERWONA

Z okazji zbliżającego się Święta Flagi uczniowie klasy 5a podjęli wyzwanie wychowawcy i w swoim otoczeniu wypatrywali motywu barw narodowych. Bardzo szybko okazało się, że wokół nie brakuje rzeczy, które mają kolor biały i czerwony. Pomysłowość i bystre oko uczniów mile zaskoczyło wychowawcę, który dzieli się ze społecznością szkolną efektami pracy uczniów.

Podróżować każdy może

W naszej szkole zwyczajowo w maju obchodzimy Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Ideą tych dni jest integracja środowiska szkolnego oraz zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na potrzeby osób z niepełnosprawnością. W tym roku z powodu przedłużającej się e- nauki obchody przeniosą się raczej w przestrzeń wirtualną. Już teraz nauczyciele wspomagający zapraszają wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym: „Podróże bez barier".

Dzień Ziemi- Tydzień Ziemi w klasie If

Klasa If przez cały tydzień rozmawiała i rozmyślała o naszej planecie, aby dzisiaj w Światowym Dniu Ziemi podziękować jej za to, że jest naszym domem.Dzieci od poniedziałku wykonywały prace plastyczno-techniczne o tematyce Ziemi.

Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

Powiatowy Zespół Szkół w Redzie zaprasza na wirtualny dzień otwarty 23 kwietnia 2021 w godz. 13.00 - 16.00.