Konkurs z okazji Święta Liczby Pi

W poniedziałek 14 marca, czyli 3.14, odbył się konkurs sprawdzający znajomość rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wzięło w nim udział 20 uczniów naszej szkoły. Każdy z nich wykazał się niesamowitą pamięcią.

Brawa dla Oli

10 marca 2022 roku odbył się trzeci etap 11. edycji konkursu języka niemieckiego Profi in Deutsch. Aleksandra Melcer z 8a nie dała szans pozostałym kolegom z innych szkół, nie tracąc ani jednej szansy, zajmując tym samym I miejsce w końcowej klasyfikacji.

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w skarpetkowym wyzwaniu! W poniedziałek 21 marca wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wychowawcy przeprowadzili zajęcia, podczas których przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uświadomili uczniom zagrożenia, jakie mogą się pojawić w sieci. W centralnym miejscu-łączniku szkolnym zostały wywieszone plakaty na temat zalet i wad korzystania z Internetu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Materiały ze spotkania pedagoga z rodzicami uczniów klas ósmych

7 marca o godz. 17.00 na Teams odbyło się spotkanie pedagoga z rodzicami uczniów klas ósmych. Rodzice poinformowani zostali o aktualnych terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, nowej ofercie do szkół.

Akcja z okazji Dnia Liczby Pi (π)! Dla Ukrainy i Ukraińców.

Wszyscy możemy pomóc. Potrzeby społeczności ukraińskiej cierpiącej z powodu wojny są ogromne. Ale w myśl przysłowia:" Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka" każda pomoc, nawet najdrobniejsza, ma wartość i wiele znaczy.

Uwaga Maratończycy z klas 4-6!

Na szósty test zapraszamy Was 8 marca 2022r. o godzinie 15.00 do sali nr 21.

Konsultacje telefoniczne

Informujemy, iż w tym miesiącu do 25 marca (od poniedziałku do piątku w godz.16.00-20.00) jest możliwość skorzystania z konsultacji telefonicznych z psychologiem w zakresie depresji i sytuacji kryzysowych przeżywanych przez dzieci i młodzież. Pomoc pod nr telefonu (22) 300 52 75 jest BEZPŁATNA. Zachęcamy do skorzystania z oferty w razie potrzeby!

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW – 9 i 10 MARCA

9 i 10 marca (środa i czwartek) w naszej szkole odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wymieniony poniżej sprzęt można przynieść/przywieźć tylko w te dni w godzinach od 8.00 do 15.00. Miejscem zbiórki sprzętu będzie parking z tyłu szkoły między basenem a nowym budynkiem szkoły, przy windzie.

Spektakle Teatru "Kurtyna"

3 marca 2022r gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego Teatru ,,Kurtyna”. Uczniowie obejrzeli przedstawienia profilaktyczne obejmujące tematykę zagrożeń w Internecie. Poruszony został także problem osamotnienia prowadzącego do depresji. Aktorzy odgrywający postaci nastolatków przeżywających wiele problemów rodzinnych i rówieśniczych zobrazowali nie tylko problemy, ale pokazali też sposób ich unikania lub radzenia sobie z trudnościami.