Grupa Oc oraz Od z wizytą u stomatologa

W poniedziałek dzieci z grupy Oc oraz Od zapoznały się z kolejnym zawodem jakim jest stomatolog. Pani dentystka opowiadała nam o niedobrym robaczku próchniaczku, przez którego ząbki chorują i są smutne.

Świat za 100 lat

W świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs plastyczny pod nazwą „Świat za 100 lat”. W konkursie wzięło udział sześć klas z pierwszego etapu edukacyjnego oraz dwie grupy z oddziału zerówek.

Nasi uczniowie po raz kolejny z wizytą w puckim Hospicjum św.o.Pio

W czwartek 12. marca uczniowie naszego gimnazjum wraz z licealistami II LO w Rumi, wzięli udział w wyjazdowych warsztatach w puckim hospicjum. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca wolontariusza hospicyjnego oraz mieli okazję poznać specyfikę i wyjątkowość miejsca, w którym każdego dnia wielu ludzi poświęca swój czas i siły drugiemu, często doświadczonemu przez chorobę człowiekowi.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Romeo & Julia

W marcu 2015 roku klasy VIe i VId wybrały się do Wejherowskiego Centrum Kultury na spektakl pod tytułem „Romeo & Julia”. Sztuka opowiada o zakochanych młodych ludziach, o trudnych relacjach społecznych i rodzinnych, a także o tym, że czasem jedno zdarzenie decyduje o całym naszym życiu lub śmierci.

Spotkanie z weterynarzem

W czwartek,12 marca dzieci z grupy Oc oraz Od odwiedziły pobliską przychodnię weterynaryjną. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej w Redzie

25 lutego 2015r. w Zespole Szkół nr 2 w Redzie odbyły się eliminacje finałowe IV Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.

MALI OGRODNICY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Jak co roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, zamienili się w małych ogrodników. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają niektóre ogrodowe kwiaty i warzywa oraz jakich warunków potrzebują do wzrostu. Posialiśmy kilka roślin, a dzięki tabelce obserwacyjnej będziemy mogli śledzić i zapisywać rozwój naszych nasionek.

Miejski etap XXXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej już za nami!

We wtorek 10 marca odbyły się miejskie eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Już po raz trzeci organizatorem tego etapu rywalizacji był Zespół Szkół nr 3.

ZDROWO ŻYJĘ

10 marca 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs pt: „Zdrowo żyję”. W konkursie brały udział drużyny Jabłek, Marchewek, Truskawek i Gruszek czyli uczniowie czterech klas szkoły podstawowej.