Dzień Sportu w świetlicy szkolnej

23.03.2015r. uczniowie świetlicy podjęli wyzwanie zdrowej rywalizacji w konkurencjach sportowych. Dwie drużyny dzielnie skakały przez płotki, biegały slalomem, przechodziły przez drabinki. Zabawa wyłoniła zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni.

Witaminy ukryte w owocach

Aby teorię poprzeć praktyką, po zajęciach dydaktycznych, na których rozmawialiśmy jak zdrowe i ważne dla nas są owoce, wspólnie przygotowaliśmy sałatkę owocową. W ten sposób poznaliśmy nie tylko walory zdrowotne ale i smakowe melona, truskawek, jagód, bananów, gruszek, śliwek.

Kontynuujemy tradycje wielkopostne …

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w kościele św. Anny ( wejherowskim klasztorze) obywa się Msza Św. z liturgią kaszubską oraz Kaszubska Droga Krzyżowa po Kalwarii Wejherowskiej. W tym roku 27 marca miały miejsce te ważne wydarzenia.

Jaś i Małgosia

25.03.15r. uczniowie klas I – III wybrali się do Filharmonii Kaszubskiej na przedstawienie Teatru Lalki Tęcza pt.: Jaś i Małgosia. Spektakl został przyjęty przez dzieci z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. Zachwyciły nas piękne lalki, kostiumy oraz barwna i zabawna dekoracja.

LAUR DLA WERONIKI!!!!!!!!

MAMY ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE WERONIKA ARASZKIEWICZ, UCZENNICA KLASY 6 D, PODOPIECZNA PANI JUSTYNY KRZAK, ZOSTAŁA LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.

Ciekawe zajęcia w Ia

19.03.15r. na zaproszenie wychowawców klasę I a integracyjną odwiedziły panie pracujące w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wejherowie. Pani psycholog Iwona Saciłowska oraz pedagog Dorota Wolter przygotowały dla naszych pierwszaków wspaniałe zabawy

„Europejskie Wysłuchanie Młodzieży” w Parlamencie Europejskim

25 marca 2015 r.komisja powołana przez Pomorskiego Kuratora Oświaty wytypowała do centralnego etapu konkursu dotyczącego wyłonienia delegacji młodzieży na „Europejskie Wysłuchanie Młodzieży” w Parlamencie Europejskim uczniów naszego gimnazjum.

Głosuj na naszą pisankę w Centrum Riviera!

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Riviera pt.„Fabryka pisanek 2015”. Konkurs składał się z II etapów. W pierwszym etapie należało zaprojektować na kartce pisankę wielkanocną. Projekt naszej uczennicy Patrycji Stańczyk z klasy VI d został zakwalifikowany do II etapu konkursu.

Laureat XVIII Spotkania Ekologicznego w Redzie

26 marca w Zespole Szkół nr 1 w Redzie odbyło się XVIII Spotkanie Ekologiczne połączone z uroczystością wręczenia nagród laureatom konkursów. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Ziemio, nie poddawaj się. Uratujemy Cię!”.

Powitanie Wiosny

Na uroczyste powitanie Wiosny w piątek 20 marca uczniowie klas Ic i Ie razem z wychowawczyniami przygotowały przedstawienie pod tytułem „Poszukujemy Wiosny”.