DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Tradycyjnie jak co roku w ostatnim tygodniu kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. W szkole, w hali sportowej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum i nauczycieli języka angielskiego

Bist du kreativ?

Czy jesteś kreatywny? Swoją pomysłowość masz okazję wykorzystać! Przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs, w którym nie tylko będziesz mógł wykorzystać talent plastyczny, ale również poszerzyć swoją wiedzę z zakresu niemieckojęzycznych przysłów.

Spotkanie z botanikiem

Uczniowie klasy I AG gościli na swych zajęciach absolwenta naszej szkoły – p. Wojciecha Machnikowskiego, który zgodził się opowiedzieć o pracy botanika i o miłości do tej dziedziny nauki, która zrodziła się na lekcjach biologii.

Nasza szkoła uhonorowana Basket Partnerem

27 kwietnia w Gdańsku w hotelu Golden Tulip Residence obyła się uroczysta gala pomorskiej koszykówki organizowana przez Radio Gdańsk i Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki. W trakcie gali wręczano nagrody dla najlepszych zawodników młodzieżowych i ich trenerów, najlepszych zespołów koszykarskich na Pomorzu, a także najlepszych firm i instytucji wspierających koszykówkę.

Złoto dla dziewcząt, szóste miejsce w woj. pomorskim dla chłopców

Miło nam poinformować, że reprezentantki naszej Szkoły Podstawowej zdobyły złoty medal w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kwidzynie. Turniej był rozgrywany w poniedziałek 27 kwietnia.

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas II gimnazjum

W środę 15 kwietnia w szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II gimnazjum. Wzięło w nim udział 31 uczniów, którzy musieli się zmierzyć z 5 zadaniami

Głosujcie!

Zachęcamy wszystkich do głosowania na najlepszą karykaturę nauczyciela. Obrazki można zobaczyć na facebookowej stronie Samorządu Uczniowskiego. Swój głos (do 8 maja) oddajemy, „lajkując”.

Ciekawa prezentacja

27.04.2015 r. uczniowie klas III Gimnazjum nr 3 obejrzeli ciekawie przygotowaną prezentację Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Redy.

Konkurs Wiedzy o Piaśnicy

28 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 oraz Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, którym patronuje Martyrologia Piaśnicy, odbył się Konkurs Wiedzy o Piaśnicy, który został zorganizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli historii obu tych szkół. Przeznaczony on został dla uczniów wejherowskich podstawówek oraz gimnazjów gminy i miasta Wejherowa.

Recytacji kaszubskich ciąg dalszy…

27 kwietnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali miasto Wejherowo w trzech kategoriach wiekowych: klas I – III, IV – VI oraz gimnazjum.