ŚWIETLICOWE ZAWODY SPORTOWE

W środę 12 maja odbyła się "Świetlicowa Olimpiada Sportowa", w której wzięło udział 45-cioro dzieci z klas 1-3 uczęszczających do świetlicy. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pięć drużyn wg kolorów flagi olimpijskiej. Igrzyska rozpoczęliśmy od odsłuchania hymnu, zapalenia znicza oraz złożenia przysięgi o zabawie fair play. Po uroczystym rozpoczęciu przeszliśmy do pierwszej części naszych zawodów, w których drużyny rywalizowały w takich konkurencjach jak: skoki przez płotki, przejście przez szarfę, skoki z szarfą, przejście po linii i przez hula - hop, turlanie piłeczki kijem hokejowym.

Klasa IIIC bada właściwości powietrza

Kiedy w słoneczny dzień patrzymy w bezchmurne niebo lub gdy nocą spoglądamy na gwiazdy, często nie uświadamiamy sobie, że nad naszymi głowami rozpościera się atmosfera ziemska. Ta przezroczysta powłoka składa się z kilku warstw i niczym niewidzialny parasol chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem oraz dużymi wahaniami temperatury.

Czyściochowa Akademia

Dzieci z klasy 1f brały udział w projekcie Czyściochowej Akademii. Uczniowie poznali tajniki dbania o higienę osobistą. Zdobywali "czyściochowe" puchary, plakietkę Super Czyściocha i wykonali prace konkursowe.

Drodzy Uczniowie!

Już niedługo zobaczymy się w szkole. Przygotowujemy się do spotkania z Wami. Od 17 maja wracacie do szkoły w systemie hybrydowym, dlatego niektóre klasy przekroczą próg szkoły dopiero 24 maja (szczegóły w załączniku).

LIGA ZADANIOWA - KOMPETENCJE SPOŁECZNE

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Pomorskiej Lidze Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” - przedmioty rozwijające kompetencje społeczne. W etapie powiatowym uczennica klasy 8c Aniela Łukowicz została laureatką a Jakub Krywald z 8b finalistą. Oboje awansowali do etapu wojewódzkiego.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego zaprasza na wirtualny dzień otwarty 12 maja 2021 o godz. 16.00.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Podróże bez barier”

6 maja 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt. „Podróże bez barier” zorganizowanego przez wychowawców klas integracyjnych – nauczycieli wspomagających. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do fotograficznej "interpretacji" otaczającej ich rzeczywistości, rozbudzenie ciekawości poznawczej, refleksje nad tematem niepełnosprawności w szerokim kontekście społeczno-przyrodniczym oraz przełamywanie stereotypów myślenia o niepełnosprawności.

I MIEJSCE W GWIAŹDZISTYm RAJDzie PIAŚNICKIm IM. MJR. EDWARDA ŁAKOMEGO

26 kwietnia odbyła się IX edycja Rajdu Gwiaździstego. Z uwagi na warunki pandemiczne rajd został przeprowadzony w formule online. Uczniowie z klasy IVd bardzo się zaangażowali w realizację wszystkich zadań i wywalczyli pierwsze miejsce. Uczennice Lena Ciapa i Urszula Schwann przygotowały recytację wiersza Jana Romockiego „Modlitwa Szarych Szeregów” i samodzielnie ją nagrały.

Ustalenia końcowe IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2020/2021 "Spotkacie nowych przyjaciół"

W tegorocznym konkursie protokoły końcowe nadesłały 204 szkoły i biblioteki. Wzięło w nim udział 3370 uczniów i 272 ich opiekunów z Pomorskiego, Zachodnio-Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Wielkopolskiego. Komisja Wielkiego Maratonu Czytelniczego po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 94 tytuły LAUREATA i 106 tytułów FINALISTY. Ponadto wyróżniła 126 uczniów z najlepszymi wynikami w szkołach, w którym nie ma Laureatów i Finalistów.