Z wizytą w Jednostce Wojskowej

8 maja 2015 r. grupy Oc i Od wyruszyły na Dzień Otwarty Jednostki Wojskowej w Wejherowie. Wizyta ta dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. W czasie zwiedzania, przedszkolaki dobrze się bawiły.

Kolejny sukces!

8 maja 2015r. w Gimnazjum nr 48 w Gdańsku odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rozrywkowej. Nasze gimnazjum reprezentowały: Julia Groth (kl.2F), Natalia Bauza (kl.2F) i Dominika Domagała (kl.3A), które śpiewały utwory solowe i jeden utwór jako trio wokalne.

Dzień Otwarty Gimnazjum nr 3

11 maja 2015r. odbędzie się w naszej szkole Dzień Otwarty Gimnazjum nr 3. W godz.9.00-10.30 w dużej sali gimnastycznej klasy szóste wejherowskich szkół podstawowych wezmą udział w Turnieju Matematyczno-Ekologicznym.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na konsultacje z rodzicami uczniów klas I-VI SP i I-III Gim., które odbędą się w dniach 11maja - klasy 0-IIISP i 12 maja - klasy IV-VI SP i I-III Gim.

Warsztaty na UG

6 maja 2015 roku uczniowie klas drugich Gimnazjum brali udział w warsztatach chemicznych na Uniwersytecie Gdańskim. Zajęcia prowadził dr Henryk Myszka. Uczniowie ubrani w fartuchy i okulary ochronne, najpierw poznali zasady bezpiecznego posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, a następnie wykonywali eksperymenty.

Zajęcia w drukarni Wejherplast

5 maja 2015 r. uczniowie klasy Ib i If uczestniczyli w nietypowej lekcji, która odbyła się w drukarni Wejherplast. Wspaniałe zajęcia poprowadził Pan Marek Galiński. Dzieci miały okazję zapoznać się z obsługą maszyn i urządzeń drukarskich.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie po raz kolejny obchodził Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. 5 maja br. pod hasłem „Razem tworzymy całość” odbyła się sesja dla nauczycieli z innych szkół. Towarzyszyli im również uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 3.

Mistrzostwa Miasta Wejherowa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców

W środę 06.05.2015 odbyły się Mistrzostwa Miasta Wejherowa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców. Na zawody stawili się reprezentanci gimnazjów nr 1, 2, 4 oraz reprezentacja naszej szkoły.

Ratuj moje życie

28 kwietnia 2015r. w Strzebielinie Morskim odbył się V Międzypowiatowy Konkurs „Ratuj moje życie”, w którym wzięła udział nasza szkolna drużyna. Uczniowie udzielali pomocy poszkodowanym w zainscenizowanych sytuacjach

Oc oraz Od w dniu Strażaka w OSP Wejherowo

Przedszkolaki z grupy Oc oraz Od udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Strażacy opowiadali o trudnej i niebezpiecznej pracy oraz z chęcią odpowiadali na wszystkie pytanie zadane przez dzieci.