W poszukiwaniu kaszubskich śladów w Wejherowie

Grupa uczniów kl. II i III uczących się języka kaszubskiego wyruszyła na poszukiwanie kaszubskich śladów w naszym mieście. W trakcie wycieczki trzeba było wykonać różne zadania w grupach. Na Placu Jakuba Wejhera odszukać flagę kaszubską i herb Kaszub

SUKCES w VIII MIĘDZYGIMNAZJALNYM TURNIEJU CHEMICZNYM IM. JAKUBA WEJHERA

Katarzyna Sławińska, Maciej Górkowski, Jan Klimowicz uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Wejherowie, zajęli trzecie miejsce w powiatowym VIII Międzygimnazjalnym Turnieju Chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Wejherowie.

Oc oraz Od z wizytą w telewizji TTM

11 maja 2015 roku uczniowie klasy Oc oraz Od ze swoimi wychowawcami odwiedziły siedzibę Telewizji TTM w Wejherowie. Dzięki uprzejmości pracowników TTM uczniowie zwiedzili główne pomieszczenia telewizji, w których nagrywa się codzienne wiadomości

Więcej wpłacasz więcej otrzymujesz

WYNIKI KONKURSU „Więcej wpłacasz więcej otrzymujesz”promującego Fundusz Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie:

X Turniej Matematyczno-Ekologiczny

11 maja 2015r. w naszej szkole odbył się turniej matematyczno-ekologiczny dla klas szóstych. Jest to już tradycja szkoły ale tegoroczny, X jubileuszowy miał szczególny charakter ponieważ brali w nim udział uczniowie nie tylko z naszej szkoły ale i z innych wejherowskich podstawówek

VIII Wojewódzki Konkurs English Poetry and Drama

7 maja 2015r. w Zespole Szkół nr 1 w Redzie odbył się VIII Wojewódzki Konkurs English Poetry and Drama. Tegorocznym hasłem było It\'s all up to you (Wszystko zależy od ciebie).

WYNIKI KONKURSU NA KARYKATURĘ NAUCZYCIELA

Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VI.

Wycieczka przedszkolaków do Jednostki Wojskowej w Wejherowie

Grupa 6-latków z  klasy 0A oraz klasa ID odbyła wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Wejherowie. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały uroczystą zbiórkę żołnierzy. Duże wrażenie na zebranych wywarła salwa honorowa i defilada przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.

Lekcje z języka kaszubskiego w Dworku Drzewiarza w Gościcinie

4 maja grupa uczniów klas V-VI w ramach lekcji języka kaszubskiego pojechała do Gminnego Ośrodka Kultury w Gościcinie, który znajduje się w tzw. Dworku Drzewiarza. Była to niebywała okazja do poznania historii rodziny Brandtów – właścicieli okazałej willi, cegielni i znacznych obszarów ziemskich w Gościcinie.

Z wizytą w elektrociepłowni OPEC

Nasze małe pociechy wyruszyły zapoznać się z historią projektu unijnego dotyczącego budowy elektrociepłowni, zwiedzały obiekt z udziałem ekspertów OPEC. Dowiedziały się w jaki sposób elektrociepłownia wytwarza ciepło, które trafią właśnie do ich domów.