Komunikat dla rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną naukę w klasie pierwszej SP nr 8

W związku z projektowanymi w roku szkolnym 2015/2016 dodatkowymi zajęciami z pływania w klasie pierwszej 20 czerwca 2015r. o godz. 13.00 odbędzie się test z ogólnej sprawności fizycznej dla uczniów zainteresowanych udziałem w w/w zajęciach.

I Wanożeniô z Czorlińsczim

23 maja uczniowie języka kaszubskiego ( klasy II – III, V – VI oraz gimnazjum) uczestniczyli w wycieczce. Najpierw busem do Chmielna, stamtąd czerwonym szlakiem na pieszo do Kartuz. W trakcie wędrówki wraz z innymi licznie zgromadzonymi rówieśnikami z Kaszub czytaliśmy fragmenty poematu

Wejherowo Biega

Uczniowie z klasy II c wzięli udział w akcji „Wejherowo Biega”, która odbyła się 23 maja w Parku Miejskim w Wejherowie. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.

Spotkanie ze Strażą Miejską

23 maja 2015r. uczniowie klasy 0A gościli przedstawicieli Straży Miejskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczeństwo w czasie wakacji”. Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy.

Wyniki III etapu Miejskiego Konkursu Matematycznego dla klas VI pod patronatem Prezydenta Miasta

W czwartek 21 maja odbył się III etap Miejskiego Konkursu Matematycznego dla klas VI pod patronatem Prezydenta Miasta. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się najlepszych 20 uczniów wejherowskich szkół podstawowych.

Wyróżnienie Martyny w Konkursie plastycznym „Matematyka jest wszędzie”

W konkursie plastycznym pt.„Matematyka jest wszędzie” została wyróżniona uczennica klasy VI A Martyna Labuda. Organizatorem konkursu był Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

OD SMYKA DO RATOWNIKA

18.05.2015r uczniowie z klas 0A 0C 0D gościli w naszej zerówce ratowników medycznych PCK . Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy ratowników oraz przygotowanie naszych wychowanków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Maratończycy dobiegli do mety!

Zakończył się Maraton Czytelniczy dla uczniów szkoły podstawowej. Zwycięzcami są:

Szlakiem Alfabetu Kaszubskiego

Najmłodsza grupa uczniów języka kaszubskiego (klasy pierwsze), brała udział w poszukiwaniu elementów znanej piosenki kaszubskiej „Kaszëbsczé nótë”, które w naszym mieście mają postać kamiennych rzeźb.

Mistrzostwa Wejherowa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce

05.05.2015 roku w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Wejherowa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.