Klasy Vb, Vc, VI c w Toruniu

2 czerwca uczniowie z klasy 5b, 5c i 6c wybrali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie zaczęliśmy od ciągu murów obronnych z Krzywą Wieżą i Bramą św. Ducha. Następnie udaliśmy się do Bazyliki św. Janów – miejsca chrztu Mikołaja Kopernika

Jeden dzień z życia Kaszub

02.06.15r. zaprzyjaźnione klasy Ia i Ig wyruszyły na wycieczkę do Chmielna, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Zaraz po przyjeździe ruszyliśmy na przejażdżkę wozem zaprzężonym w konie do starego, drewnianego, nadal działającego młyna.

Zapraszamy na wystawę!

3 czerwca 2015r. w Filharmonii Wejherowskiej otwarto wystawę prac plastycznych dzieci z Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. Znalazły się tam również prace uczniów klasy I a integracyjnej.

WYPRAWA W BIESZCZADY

W dniach 25-29.05.2015 r. klasy IIIa i IIf były na szkolnej wycieczce w Bieszczadach. Po drodze zwiedziliśmy również Kazimierz Dolny i Sandomierz. Niestety, nie udało nam się spotkać ojca Mateusza, ale niektórzy podobno widzieli Jego rower.

Bist du kreativ?

Kochani uczniowie wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie „Bist du kreativ?”!! Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu niemieckojęzycznych przysłów.

Spotkania z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na spotkania z rodzicami uczniów klas IV-VI SP i I-III Gim., które odbędą się 9 czerwca 2015r. zgodnie z wcześniejszym harmonogramem spotkań i konsultacji:

Gimnazjaliści w Warszawie

Uczniowie klas IA i IG wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Wiele emocji dostarczyło uczniom przejście przez bramkę, siedzenie na trybunach, czy zwiedzanie szatni piłkarzy.

Malujemy na szkle

21.05.15r. klasa I a integracyjna udała się do Pałacu Przebendowskich na zajęcia malowania na szkle. Praca miała dwa etapy. Najpierw uczniowie tworzyli szkic obrazka, następnie wypełniali go farbą.

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie

29.05.2015r. dzieci z klasy I c i I e wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy strażaka, wyglądem komendy i wozów strażackich. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki i wejść do kabiny wozu strażackiego.

Nasi laureaci !!!

29.05.2015r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1w Wejherowie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Podróż przez kontynenty – Europa”, skierowany do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.