Nauka dzięki zabawie klockami

Dzieci najwięcej uczą się, bawiąc – to stwierdzenie nie budzi żadnych wątpliwości. Jedną z zabawek, która najbardziej rozwija potencjał naszego malucha są klocki.

Baśnie, bajki i legendy kaszubskie …

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego 19 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie uczniowie języka kaszubskiego wzięli udział w różnorodnych formach aktywności.

Pokazy produkcji animowanych polskich studiów filmowych w Wejherowskim Centrum Kultury

17.09.2015r. dwie zaprzyjaźnione klasy II g i II a integracyjna, udały się do Wejherowskiego Centrum Kultury na pokazy produkcji animowanych polskich studiów filmowych.

XI edycja Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów 2015/2016

Zachęcam gimnazjalistów do wzięcia udziału w zawodach! Każdy finalista OMG zostanie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Do tej pory takie uprawnienia przysługiwały jedynie laureatom OMG. Spróbujcie swoich sił!

Bezpieczna droga do szkoły

W czwartek 10 września b.r. dzieci z klasy Ig oraz IIc odwiedziła pani st. asp. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, aby uświadomić wszystkim istotę bezpieczeństwa.

Uczniowie klas I gimnazjum!

Zachęcamy do polubienia strony samorządu uczniowskiego na Facebooku! Tam znajdziecie informacje na temat życia szkoły, planowanych zabaw i konkursów oraz relacje i zdjęcia ze szkolnych dyskotek i innych imprez. Polubcie nas!

Czas na wybory i nowe rządy!

Kto chce zostać szefem? Kto chce decydować o życiu szkoły? Chętnych zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur do Zarządu Samorządu Uczniowskiego do p.Bieńkowskiej lub p.Borawskiej do 18 września.

Rozpoczęcie roku szkolnego na Kalwarii Wejherowskiej

Zgodnie z tradycją 14 września odbył się ostatni w tym roku odpust tzw. szkolny na Kalwarii Wejherowskiej. W uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. poczty sztandarowe oraz uczniowie miasta Wejherowa i powiatu zebrali się na Sãtich Górach.

WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW SP

7. edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów szkoły podstawowej już ruszyła!

WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Rusza kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla uczniów gimnazjum. Zachęcamy gimnazjalistów do obcowania z książkami, które między innymi pomagają rozwijać język i słownictwo, uczą nas wyrażać myśli i rozumieć innych.