Ekologia na co dzień – klasa III C

Uczniowie klasy III C wiedzą, że ekologia to bardzo ważna sprawa. Poza licznymi tematami związanymi z ochroną środowiska, które poruszaliśmy w czasie lekcji, braliśmy też udział w akcji Sprzątnie świata i codziennie pamiętamy o wszystkich założeniach programu Aktywni Błękitni, który realizowaliśmy w ubiegłym roku. Natomiast dzięki zajęciom „Zostań Bohaterem – Segreguje, nie marnuje! organizowanymi zgodnie z programem ZUK w Wejherowie przypomnieliśmy sobie jak segregować śmieci, czym jest recykling i jak bardzo porzucone odpady zatruwają nasza Ziemię.

Gdańsk i Westerplatte - dzień historii dla klasy III C

Od dawna planowaliśmy zwiedzanie Gdańska oraz Westerplatte. 7 czerwca zrealizowaliśmy nasze zamierzenia. Gdańsk należy do najstarszych polskich miast, o ponad tysiącletniej tradycji, z jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce.

Czytanie po kaszubsku

W styczniu ogłoszono wyniki VII Regionalnégò Kònkùrsu Méster Bëlnégò Czëtaniô, którego organizatorem było Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Z powodu ograniczeń sanitarnych dopiero 2 czerwca z rąk Pani Dyrektor Danuty Czernewskiej uczestnicy konkursu odebrali dyplomy, upominki i gratulacje.

Podsumowanie akcji „Góra grosza”

Wspólnymi siłami zakończyliśmy XXI edycję akcji "Góra grosza", której celem było zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do akcji wiedząc, że każda drobna moneta może pomóc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Zebraliśmy aż 65,86 kg monet o łącznej wartości 965,93 zł.

Zebrania z rodzicami

7 czerwca (poniedziałek) - dla klas IV - VIII oraz 8 czerwca (wtorek) - dla klas I - III w godzinach 17.00 - 18.00 odbędą się zebrania z rodzicami i wychowawcami przez platformę Teams. Rodzice będą musieli skorzystać z loginów swoich dzieci i dołączyć do spotkania zaplanowanego w Kalendarzu. Konsultacje z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów odbywają się na bieżąco przez dziennik.

Warsztaty wokalne w WCK

Wejherowskie Centrum Kultury przyjmuje zgłoszenia na bezpłatne warsztaty dla dzieci klas III - VIII, które są zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności wokalnych.

SZKOLNE DNI INTEGRACJI

Co roku na początku maja staramy się organizować Szkolne Dni Integracji pod hasłem „Razem Tworzymy Całość”. W  czasie ich trwania mówimy o potrzebach osób niepełnosprawnych, a jednocześnie pokazujemy, że żadna odmienność nie jest powodem do wykluczenia kogoś ze społeczeństwa. Symbolem szkolnej integracji jest dłoń, której różnobarwne palce oznaczają różne odmienności. Ta kolorowa „łapka” na stałe wpisała się w nasze szkolne życie. Każdy z nas może utożsamiać się z innym kolorem, ale jednocześnie z całą dłonią. I o to właśnie chodzi! Razem tworzymy całość!

Co tu się działo!

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszyscy pracownicy naszej szkoły i przedszkola cieszyli się, że mogą osobiście złożyć życzenia uczniom i przedszkolakom ( co nie było im dane w zeszłym roku). Pragnęliśmy tego dnia sprawić wszystkim dzieciom wiele radości i dostarczyć mnóstwa atrakcji.

Informacja w sprawie rekrutacji do klasy IV sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie w roku szkolnym 2021/2022

Szanowni Rodzice, w roku szkolnym2021/2022 planujemy otworzyć na bazie dotychczasowych klas trzecich jeden oddział klasy IV sportowej o specjalności koszykówka.

Rekrutacja uzupełniająca do kl. I SP

Lista dzieci zakwalifikowanych/przyjętych z obwodu szkoły i niezakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w drodze rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2021/2022