Exchanges for All

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej wymianie „Exchanges for All”, która odbyła się w dniach 19-25.09.2015r. na Litwie. Wraz z młodzieżą z Danii, Niemiec, Litwy oraz Szwecji polscy gimnazjaliści brali udział w warsztatach tanecznych

W jak… Wędrołaki i wolontariat

3 października członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego wzięli udział w organizacji VII Fabularyzowanego Rajdu „Świat Bajek”. Impreza ta dedykowana była najmłodszym turystom pieszym.

Inauguracja roku rajdowego

Uczniowie z SKKT „Wędrołaki” wzięli udział w XXXII Rajdzie Ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i tym samym zainaugurowali rok wędrówek pieszych.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na konsultacje, które odbędą się 5-6 października zgodnie z wcześniejszym harmonogramem spotkań i konsultacji:

W hołdzie pomordowanym w Piaśnicy

4 października nieliczna grupa uczniów języka kaszubskiego wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach patriotyczno- religijnych w Lesie Piaśnickim.

Uwaga!Uwaga!

Ogłaszamy wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016! Przewodnicząca Zarządu:

DZIEŃ CHŁOPAKA Va

To był wyjątkowy dzień i święto wszystkich chłopaków. Dziewczyny przygotowały dla nich wiele niespodzianek i atrakcji, na przykład grę terenową z  postaciami Disneya.

Dzień z klasą Vb iV c

30 września 2015 roku uczniowie klas Vb i Vc wybrali się na lekcje do… lasu, a dokładnie do Leśniczówki „Muza” w Kąpinie. W czasie spotkania mogli utrwalić swoją wiedzę o życiu w ekosystemie leśnym oraz dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek na temat fauny i flory lasu.

Pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 3!

24 września uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali wierność naszej szkole i jej tradycji. Po ciepłych słowach Pani Dyrektor, która podsumowała pierwszy miesiąc wspólnej nauki oraz opowiedziała o historii szkoły i sztandaru, przedstawiciele pierwszoklasistów stanęli na środku sali i w imieniu swoich kolegów i koleżanek złożyli ślubowanie.

Z wizytą w Ratuszu Miejskim

W celu pogłębienia swojej wiedzy na temat Wejherowa, dzieci z klasy IIc i IIe udały się do Ratusza Miejskiego. Ratusz jest wizytówką naszego miasta, ponadto pełni rolę niemego świadka bogatej historii tego miejsca.