Konkursy Rady Rodziców

Rada Rodziców przy ZS nr 3 organizuje dwa konkursy -  „Więcej wpłacasz więcej otrzymujesz” promujący Fundusz Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie w roku szkolnym 2015/2016 oraz „NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI WEJHEROWA”.

Wirtualna adopcja klasy Va

Uczniowie powinni dbać o lepsze jutro, ale nie tylko człowieka również zwierząt. Klasa Va postanowiła zadbać o jedną z podopiecznych schroniska w Gdyni.

Litografia w praktyce

13 października pierwszaki z klas Ie oraz If zdobywały zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną z techniki malarskiej nazywaną litografią. Dzieci uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

Wizyta w pasiece

W ubiegły czwartek, 8 października uczniowie klasy IIB i IIF SP odwiedzili pasiekę Pana Hazuki, który zajmuje się pszczelarstwem z pasją i miłością dla pszczół. Po ciekawych opowieściach o pracy i życiu pszczółek uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni do degustacji miodu: gryczanego, wrzosowego i rzepakowego.

Święto Pieczonego Ziemniaka

10 października zgodnie z kaszubską tradycją uczniowie języka kaszubskiego świętowali z okazji udanych zbiorów ziemniaków w naszym regionie. Każdy uczestnik przyniósł bùlwë, które wykorzystano do rozgrywek sportowych, zabaw, prac plastycznych, a także do pieczenia.

KOCHANI MARATOŃCZYCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

PIERWSZY TEST ZA NAMI. DZIĘKUJEMY, ŻE SKORZYSTALIŚCIE Z NASZEGO ZAPROSZENIA. JAK ZAWSZE JESTEŚMY Z WAS DUMNE I CIESZYMY SIĘ, ŻE ZNAJDUJECIE CZAS NA CZYTANIE, A CO ZA TYM IDZIE, CZAS NA ROZWIJANIE SIĘ.

Zmiana planu

Od 12 października obowiązuje nowy plan lekcji w klasach IV-VI SP i I-III gimnazjum. Aktualny rozkład zajęć znajduje się w zakładce Plan lekcji.

Oszczędzamy w SKO

Podobnie, jak w ubiegłych latach, również w tym roku działa Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Konto indywidualne dla ucznia zakładane w naszej szkole prowadzone jest przez Bank PKO BP . Jest to bezpłatne konto oszczędnościowe, z tygodniową kapitalizacją odsetek oraz atrakcyjnym internetowym serwisem dla uczniów.

Jesienne jadalne jeże

W środowy poranek przygotowaliśmy pyszne i piękne „Jesienne jadalne jeże”. Kompozycje na szkolne drugie śniadanie składały się z przeróżnych produktów.

Pasowanie na świetlika

24.09.2015r. jak co roku w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetlicka. Dzieci, które dołączyły do grona uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej musiał wypić tajemną miksturę i złożyć przysięgę.