Spektakl teatralny „Remus”

20 października w Filharmonii Kaszubskiej można było poznać przygody Remusa, bohatera najbardziej znanej powieści kaszubskiej napisanej przez Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Rémùsa”.

Zajęcia w Gym School

W zeszłym tygodniu uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach gimnastyki sportowej. Zostały one przeprowadzone przez doświadczonych trenerów „Gym School”

Konkurs Czytelniczy „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

20 października w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Czytelniczy „Méster Bëlnégò Czëtaniô” na szczeblu miejskim. Uczniowie klas I –III czytali bajki Alojzego Nagla, starsi z klas IV- VI fragmenty z powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Rémùsa”, a gimnazjaliści felietony Aleksandra Labudy ze zbioru „Gùczów Mack gôdô”.

Jesienne bajanie

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy V c za namową wychowawcy podjęli niecodzienne wyzwanie. Postanowili nawiązać współpracę z punktem przedszkolnym „Mali artyści” w Wejherowie i zaangażować się w organizację zajęć dla dzieci przedszkolnych.

Zebranie z rodzicami w świetlicy szkolnej

13 października 2015r. w świetlicy szkolnej odbyło się zebranie z rodzicami, na którym zostały przekazane następujące informacje:

Świat zmysłów- zajęcia w świetlicy szkolnej

W drugim tygodniu października w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć „Świat zmysłów”. Rozmawialiśmy o tym jak ważne są zmysły w naszym życiu. Omawialiśmy jak działa zmysł wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku. Na zakończenie dzieci sprawdzały jak działają ich zmysły oglądając, dotykając, wąchając i oczywiście smakując różne owoce i warzywa.

Mistrz matematyki

Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV SP w roku szkolnym 2015/2016. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV szkoły podstawowej. Odbędzie się 9 listopada 2015 roku o godz. 14.05 w sali 310. Rozwiązywanie zadań z zakresu materiału klasy IV będzie trwało 45 minut.

Robimy sok

Dzieci z grupy OA i OB doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy między innymi prawidłowo się odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok.

Tworzymy z masy solnej

Masa solna znana jest od dawna. Doskonała do zabawy oraz rozwijania zdolności manualnych. Wykonana z prostych i dostępnych w każdej kuchni produktów masa solna sprawia dzieciom wiele radości, a także kształtuje ich wyobraźnię i wpływa na poprawę motoryki małej.

Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy w naszej szkole szczególny dzień. Z okazji XV Dnia Papieskiego uczniowie z klasy Va pod kierunkiem p. A. Kruger i p. K. Patelczyk przybliżyli uczniom klas I-VI postać papieża- świętego Jana Pawła II.