SKKT Wędrołaki wystąpiły w Pałacu Przebendowskich

W miniony piątek Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej gościło w swych progach Pomorską Komisję Krajoznawczą PTTK, która była głównym organizatorem VI Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej.

Konkurs „Uzależnienia XXI wieku”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt „Uzależnienia XXI wieku”, który został zorganizowany przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z uzależnień.

Wojewódzki Konkurs z Biologii

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z BIOLOGII

Warsztaty gipsowe

17.11.2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty gipsowe. W tych zajęciach uczestniczyły dzieci z klas OA OB,OC oraz klasa II C. Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów.

Drodzy uczniowie!

16.11.2015r. odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – Niemcy. Najwięcej punktów uzyskali:

Upiecz ciastka!

W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszyła się akcja pieczenia (a potem też sprzedaży i, oczywiście, jedzenia) ciasteczek. Chcemy ten sukces powtórzyć! Zachęcamy do zgłaszania się do pieczenia – kartkę z imieniem, nazwiskiem, klasą oraz deklarowaną ilością łakoci należy wrzucać do Skrzynki na pomysły, która znajduje się w bibliotece, do 30 listopada.

Znów zbierzemy Górę Grosza!

Zachęcamy wszystkie klasy do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Do 7 grudnia, kiedy to nastąpi słodki finał naszej zbiórki, każda klasa ma za zadanie zgromadzić jak najwięcej monet.

AWANS DZIEWCZĄT GIMNAZJUM nr 3 DO FINAŁU WGMS

20 listopada 2015 roku w Samorządowym Gimnazjum w Bolszewie rozegrano półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. W turnieju udział wzięły dziewczęta Gimnazjum nr 3 w Wejherowie.

Strofy o Ojczyźnie

12 listopada 2015 r. trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim: „Strofy o Ojczyźnie” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Bajkowy Bal Przebierańców.

30 października odbył się Bajkowy Bal Przebierańców w świetlicy szkolnej. Dzieci brały udział w konkursach i zabawach integrujących zespół. Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce Majki Jeżowskiej. W przerwie na zabawę na dzieci czekał poczęstunek.