MIKOŁAJ W ZERÓWCE

Już od samego rana dzieci z grup 0A 0B i 0C nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do zerówki Św. Mikołaj.

Wesołe Kanapki klasy OA

„Drugie śniadanie nie musi być nudne!”. Tak więc, dzieci z  klasy OA przypomniały sobie, co należy jeść, aby być zdrowym. Wymieniały nazwy owoców i warzyw, które znają, lubią i które warto spożywać.

Zebraliśmy 503zł i 78gr !!!

Informujemy, że w wyniku sprzedaży ciasteczek uzyskaliśmy aż 503 zł i 78 gr !!! Świetny wynik, ale mamy nadzieję, że za rok go pobijemy! Bardzo dziękujemy dziewczynom i św. Mikołajowi za sprzedawanie słodkości, a potem liczenie pieniędzy.

Pomocnicy Mikołaja z klasy 1e i 1f

W pierwszych dniach grudnia klasy 1f i 1e wybrały się do Wielkiej Fabryki Elfów. Na miejscu dzieci poznały Elfów przewodników, którzy wprowadzali nas w tajniki produkcji mikołajowych prezentów.

Kolejne zajęcia kulinarne w świetlicy szkolnej - zupa tajska

Kolejny raz przygotowaliśmy coś pysznego w ramach zajęć kulinarnych w świetlicy szkolnej. Tym razem mogliśmy poznać składniki zupy tajskie oraz sposób jej przygotowania. Z niektórymi składnikami dzieci spotkał się po raz pierwszy, np. z grzybami mun, trawą cytrynową, liśćmi limonki, imbirem, sosem rybnym, makaronem ryżowym, krewetkami.

Wizyta św. Mikołaja w świetlicy szkolnej

4.12.2015r. świetlicę szkolną odwiedził św. Mikołaj. Dzieci mogły zadać gościowi pytania, dzięki czemu dowiedziały się: Ile św. Mikołaj ma lat? Gdzie mieszka? Skąd bierze pieniądze na podarunki dla dzieci?

Podróż przez kontynenty - Azja

Wzięliśmy udział w drugiej edycji konkursu „Podróż przez kontynenty - Azja” organizowany przez Społeczną Szkołę nr 1  w Wejherowie, adresowanym do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Konkursy Rady Rodziców

Rada Rodziców przy ZS nr 3 zorganizowała dwa konkursy: plastyczny, którego tematem były „NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI WEJHEROWA” oraz fotograficzny, w którym uczestnicy mieli zrobić zdjęcie swojego ulubionego miejsca.

Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum

Lista uczestników eliminacji II stopnia Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum

Mikołajki klas I-IIISP z IAG

W piątek 04.12.2015 klasa IAG odwiedziła klasy I-III w strojach świątecznych. Był Święty Mikołaj, pomocnik Mikołaja i Rudolf. Święty Mikołaj rozdawał cukierki, odbył się również konkurs z pytaniami m.in. jak nazywa się najsławniejszy renifer Mikołaja, gdzie mieszka Mikołaj.