Mikołajki 2b

Dzięki wspaniałym rodzicom uczniowie klasy 2b z okazji Mikołaja wzięli udział w różnorodnych zabawach z animatorami i spotkaniu ze Św. Mikołajem w sali zabaw „Summer Baby”. Podczas świetnej zabawy uczniowie otrzymali od Mikołaja podarunki.

Rok Matematyki na Pomorzu

10 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Roku Matematyki w powiecie wejherowskim. Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursach zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Bibliotekę Pedagogiczną.

Witaj Lubeck!

W sobotę 5.12.2015r. udaliśmy się do naszych sąsiadów – Niemiec. Tym razem postawiliśmy na Lubekę, tak zwane „czerwone” miasto. Dlaczego czerwone? – ponieważ prawie całe miasto zbudowane jest z czerwonej cegły. Miasto to mieści się w landzie o nazwie Szlezwik – Holsztyn.

Klasa Va i Vd poznaje tajemnice Morza Bałtyckiego

1 grudnia uczniowie klasy Va i Vd brali udział w zajęciach „Fauna i flora Bałtyku” w Akwarium w Gdyni. Byli uczestnikami wykładu oraz zajęć w laboratorium z użyciem binokularów i lup. Uczniowie zaznajomili się z charakterystyką Morza Bałtyckiego, warunkami fizyczno - chemicznymi oraz fauną i florą zbiornika.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na konsultacje, które odbędą się 15-16 grudnia zgodnie z wcześniejszym harmonogramem spotkań i konsultacji

Kochane Mole Książkowe!

Za Wami trzeci test. Zaprzyjaźniliście się z bohaterami „ Opowieści z ulicy Broca” Pierra Gripariego.  Mamy nadzieję, że baśniowe przygody rozbudziły Wasze apetyty na spotkanie z  następnymi postaciami , tym razem z „ Anyżowej Warowni” Cornelii Funk.

Magia, czy świąteczny blask?

W klasie III b od kilku tygodni szkolne życie tętni pracą. Spędzamy czas nad książkami i zeszytami, ale także pozwalamy paluszkom wyczarowywać małe i większe cudeńka. Zajrzyjcie do nas!

Pod skrzydłami Aniołów

9.12.2015r. w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdańsku odbył się II Wojewódzki Konkurs Wokalno-Plastyczny „Pod skrzydłami Aniołów”. Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowały: Agata Wojewódka i Aleksandra Pilarska z klasy VIe, przygotowane przez Panią Joannę Kozyrską.

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Z radością informujemy, że nasza uczennica Antonina Pohl z klasy IIIc odniosła sukces sportowy i została Mistrzynią Pomorza.

Z Bałtykiem za pan brat

8 grudnia 2015 roku uczniowie klas V c i V e wybrali się na zajęcia do Muzeum Oceanograficznego w Gdyni, by lepiej poznać faunę i florę Bałtyku.