Shrek i klasa III b

Za oknem jeszcze jesienna aura, ale kalendarz wskazuje nieomylnie, że to już grudzień. Wszystkie dzieci niecierpliwie oczekują na przybycie Świętego Mikołaja. Od wielu dni dopytują się o sposoby doręczania prezentów, o sanie jeżdżące podniebnymi szlakami, o pracowitych pomocników, czyli małe skrzaty, o renifery, o fabrykę zabawek, o śnieżną krainę zamieszkiwaną przez Mikołaja...

Rodzinna wycieczka klasy II a integracyjnej do Wielkiej Fabryki Elfów

8 grudnia uczniowie klasy II a integracyjnej wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się na integracyjną wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. Swoją przygodę dzieci rozpoczęły od Sali Powitalnej, gdzie zostały podzielone na kilkuosobowe grupy.

Nasze sprawy

Mijający tydzień był dla uczniów klasy V c wyjątkowo pracowity. Oprócz wywiązywania się ze zwykłych obowiązków, dzieci wzięły udział w konsultacjach i przygotowały dla swoich rodziców świąteczny poczęstunek oraz zaprezentowały scenkę bożonarodzeniową z użyciem kukiełek.

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia

15 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się etap rejonowy XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”.

Słowo pożegnania Erharda Grabowskiego

Odszedł od nas człowiek niezwykły - nauczyciel, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy, wychowawca pokoleń wejherowian.

Ważne!

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, wspaniałego nauczyciela i wychowawcy wielu pokoleń wejherowian, przyjaciela szkoły Ś†P Erharda Grabowskiego.

Uwaga!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 poszukuje nauczyciela wspomagającego na zastępstwo. Podanie i CV prosimy składać w sekretariacie szkoły.

What do you know about Christmas

21 grudnia odbędzie się konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas V SP. Celem konkursu jest popularyzowanie języka angielskiego wśród uczniów.

Czy balet może być interesujący?

9 grudnia uczniowie klasy II g mieli okazję przenieść się w pełen magii Wieczór Wigilijny za sprawą młodych artystów WCK, którzy przygotowali przedstawienie baletowe „Dziadek do orzechów”. Taniec i muzyka jako główna forma przekazu treści spektaklu okazała się atrakcyjna dla młodych widzów.

PINOKIO W NASZEJ SZKOLE!

W środę na korytarzach naszej szkoły, ku uciesze wszystkich uczniów, pojawił się Pinokio, a właściwie kilkunastu Pinokiów! Byli to uczniowie klasy 4b, którzy wraz z panią Krzak przygotowali i zrealizowali projekt pod tytułem „Pinokio”.