Koncert Kolęd

22 grudnia w świetlicy szkolnej odbył się coroczny koncert kolęd. Dzieci pięknie, z należytą powagą, odśpiewały przygotowane wcześniej kolędy.

Wizyta higienistki stomatologicznej w świetlicy szkolnej

W ramach profilaktyki zaprosiliśmy do świetlicy higienistkę dentystyczną. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom jak prawidłowo dbać o jamę ustną. Za pomocą modelu zaprezentowała jak właściwie czyścić zęby. Dzieci mogły wykorzystać przekazaną im wiedzę samodzielnie myjąc ząbki, pod okiem specjalisty.

Konkurs plastyczny – choinka bożonarodzeniowa

21 grudnia 2015r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach konkursu plastycznego na najpiękniejszą choinkę. Konkurs zorganizowany przez nauczycieli świetlicy, skierowany był do klas I-III szkół podstawowych w Wejherowie.

K o m u n i k a t

Informujemy, że od 02.01.2016r. od godz. 9.00 zostało otwarte sztuczne lodowisko przy Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie. Zapraszamy!!!

Wigilia klasowa 4c lekcją tolerancji

Uczniowie klasy 4 c zorganizowali Wigilię klasową podobną do tych, jakie przygotowują wraz z rodzicami w swoich domach. Był to dla nich szczególny czas, nie tylko z powodu możliwości świętowania w szkole tak ważnego dla wszystkich katolików świąt Bożego Narodzenia

Wspólne chwile w III b

Klasowe świętowanie staje się tradycją. Lubimy nasze biesiady. Wspólny stół i miłe rozmowy. Wtorek w szkole był wyjątkowy, bo najmilsze święta tuż, tuż.

Jasełka

21.12.2015 r. w naszej szkole tradycyjnie już odbyły się jasełka, które adresowane były do wszystkich uczniów klas 0 - III. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klas IId i Ig pod kierunkiem wychowawców: p.Alicji Malek i p.Wiesławy Baci.

Serce i piernikowa radość

Przedświąteczny czas , choć tak biegnie, choć tak gna, zatrzymuje nasze myśli wokół drugiego człowieka. Pragniemy zanosić radość tam, gdzie jej tak niewiele. Każdy z nas ma potrzebę dawania. Czynione dobro wraca do człowieka po tysiąckroć, dlatego wrażliwości uczmy także najmłodsze pokolenie. Tym więcej otrzymujemy, im więcej ofiarować potrafi nasze serce.

Kolędowanie …

Zgodnie ze starą tradycją kaszubską w okresie Bożego Narodzenia wędrowali kolędnicy odwiedzając domostwa na Kaszubach. Wierni tym tradycjom uczniowie klas drugich odwiedzali swoich rówieśników w klasach.

Kaszubskie malarstwo na szkle

W ramach zajęć z języka kaszubskiego uczniowie kl. III, IV, VI i gimnazjum wzięli udział w warsztatach na temat tradycyjnego kaszubskiego malarstwa na szkle.