Finał XV Wojewódzkiego Quizu Wiedzy o Państwach Anglojęzycznych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale XV Wojewódzkiego Quizu Wiedzy o Państwach Anglojęzycznych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Wyniki konkursu matematycznego dla uczniów klas trzecich gimnazjum

W piątek 5 lutego 2016r. odbył się etap szkolny konkursu matematycznego dla uczniów klas trzecich gimnazjum organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Kochanym Dziadkom

Z okazji Święta Babci i Święta Dziadka 21 stycznia na stołówce szkolnej odbył się program artystyczny, na który wszyscy uczniowie języka kaszubskiego zaprosili swoich najbliższych. Na początku zaprezentowała się grupa kaszubskich kolędników, a następnie dzieci i młodzież śpiewająca tradycyjne i współczesne kolędy kaszubskie.

MARATOŃCZYCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ – KLASY 4-6

Napisaliście test dotyczący piątej już lektury Maratonu pt. „Skrzydlaci jeźdźcy” Krzysztofa Mierzejewskiego. Wyniki umieściłyśmy w tabeli poniżej. Bardzo nas cieszy, że dołączyły do nas cztery nowe mole książkowe. Mamy nadzieję, że dobiegną z nami aż do mety!

Mali widzowie z II a integracyjnej odkrywają piękno baletu!

04.02.16r. klasa IIa integracyjna udała się do Filharmonii Kaszubskiej na przedstawienie pt.: „Dziadek do orzechów” produkcji Wejherowskiego Centrum Kultury. Pełna magii historia małej Klary i tajemniczej lalki Dziadka do orzechów przedstawiona w pięknej muzycznej oprawie zachwyciła małych widzów.

Rozwiązuj zadania, poszerzaj swoją wiedzę i zbieraj punkty !!!

Kolejne zadania (4 etap – Ameryka Południowa) czekają na Was w zakładce Materiały dla uczniów/Geografia. Termin oddania rozwiązań: 3 marca 2016 roku (po feriach). Serdecznie zapraszamy do udziału w Lidze wszystkich gimnazjalistów !

PRELEKCJE PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ

W miesiącach od października do stycznia bieżącego roku szkolnego we wszystkich klasach I-II gimnazjum odbyły się profilaktyczne zajęcia z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Głównym celem prelekcji było zapobieganie zjawisku demoralizacji oraz uświadomienie odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego

Gimnazjum nr 3 w Wejherowie zajęło pierwsze miejsce w Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Futsalu chłopców.

Aktywna sobota uczniów klasy 1BG!

Przez dwa tygodnie w naszej szkole zbierane były dary dla Schroniska dla Zwierząt w Dąbrówce. Darczyńcy spisali się na medal! Zgromadzone rzeczy z trudem mieściły się w wielkich wiklinowych koszach. Wszystkim, którzy coś podarowali, zwierzęta serdecznie dziękują!

Z wizytą w przedszkolu

Kontynuując podjęte we wrześniu zobowiązanie uczennice klasy V c udały się 26 stycznia 2016 r. z kolejną wizytą do punktu przedszkolnego „Mali artyści” w Wejherowie.