Bezpieczeństwo dzieci online

W zakładce „Materiały dla rodziców”- „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna” dostępna jest publikacja „Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium dla rodziców i profesjonalistów” opracowana przez ekspertów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet (NASK i Fundacja Dzieci Niczyje).

Postój na Stacji Kultura!

12 lutego 2016r. uczniowie klasy III B wraz z wychowawcą wybrali się na wystawę prezentującą prace Aleksandry Łangowskiej i Łukasza Ejsmonta – studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów, Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Powiatowy Konkurs Ekonomiczny rozstrzygnięty!

10 lutego 2016r. w Gimnazjum nr 2  w Redzie odbyły się eliminacje finałowe V Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi z zakresu przedsiębiorczości, bankowości oraz finansów, a następnie odpowiedzieć na pytania ekspertów.

Ferie zimowe

Z okazji ferii zimowych życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom bezpiecznego i  radosnego wypoczynku. Odpoczywajcie aktywnie pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, abyście po zasłużonym odpoczynku wrócili do szkoły pełni nowych pomysłów i entuzjazmu.

Najlepsi z najlepszych

12.02.2016 roku klasy 4-6 i gimnazjum naszej szkoły wzięły udział w apelu poświęconym osiągnięciom uczniów w pierwszym okresie roku szkolnego 2015/2016.Pani dyrektor Danuta Czernewska dziękowała uczniom angażującym się w różne działania na rzecz szkoły, społeczności lokalnej, biorącym udział w akcjach charytatywnych, osiągającym wysokie wyniki w nauce i sporcie. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Zima w poezji polskiej

W środę 10.02.2016 roku, w małej sali gimnastycznej, odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, pod patronatem Pani dyrektor Danuty Czernewskiej i Rady Rodziców „Zima w poezji polskiej”.

Kaszubskie tradycje zapustne

Zapusty, dawne polskie określenie karnawału ( w języku kaszubskim zôpùstë) łączyło się ze zwyczajem „chodzenia po kolędzie”, podczas którego kolędnicy odgrywali krótkie scenki. Na zaproszenie księdza proboszcza parafii Chrystusa Króla w Wejherowie uczniowie uczący się języka kaszubskiego zaprezentowali swój program artystyczny związany z tym okresem obrzędowym.

Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej

4 lutego obchodziliśmy Tłusty czwartek. Zgodnie z tradycją w tym dniu dozwolone jest „objadanie się”. Dawniej na stołach gościły różne tłuste potrawy oraz pączkami nadziewane słoniną, boczkiem i mięsem.

Informacja dla rodziców dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat dotycząca roku szkolnego 2016/17

Obowiązek szkolny dla siedmiolatków – to kluczowa zmiana w przyjętej nowelizacji ustawy o systemie oświaty (ustawa z 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz. U. z 2016 r., poz. 35).

Uwaga!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 poszukuje nauczyciela języka niemieckiego na zastępstwo. Podanie i CV prosimy składać w sekretariacie szkoły.