„O prawdziwej wielkości człowieka świadczy jego stosunek do innego człowieka..."

7.03.16r klasa II a integracyjna wraz z wychowawcami udała się do Szkoły Podstawowej nr 7 w Wejherowie. Na miejscu zostaliśmy zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie czekali na nas uczniowie klasy II tejże szkoły. Uczestniczyliśmy w quizie o tematyce związanej z nadejściem wiosny.

Wizyta klasy 4d w schronisku

W sobotę uczniowie klasy 4d odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce. Dzieci przywiozły dla psów karmę oraz wyprowadziły czworonogi na spacer. Uczniowie miło spędzili czas, pomagając jednocześnie zwierzętom. Wszystkich zachęcamy do wizyt w schronisku.

V Powiatowy Konkurs Geograficzny

Do następnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Schulz Magdalena IIIa, Rudnik Maksymilian IIIf, Milewczyk Milena IIIg i Milewski Radosław IIIg. Kolejny etap konkursu odbędzie się 18 marca (piątek) 2016 roku o godz.9.00 w Zespole Szkół nr 2 w Redzie.

Kuratoryjny konkurs z geografii

11.02.2016 w Gimnazjum w Trąbkach Wielkich odbył się III etap Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego, którego tematem były „Wędrówki po Europie”. Reprezentanci naszej szkoły Maksymilian Rudnik (IIIf) i Milena Milewczyk (IIIg) zdobyli tytuły finalistów.

Uczniowie SP 8 Wejherowo Nieoficjalnymi Mistrzami Polski w Halowej Piłce Nożnej

W rozgrywanym od piątku do niedzieli (26-28 luty 2016) Międzynarodowym Turnieju Beniaminek Cup 2016 dla rocznika 2007 w Starogardzie Gdańskim o nieoficjalne mistrzostwo Polski U-9 drużyna Błękitnych Wejherowo zajęła I miejsce.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na konsultacje, które odbędą się 7-8 marca.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!

Do następnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: szkoła podstawowa – Agnieszka Araszkiewicz IVc i  Marta Kwiatkowska IVc, gimnazjum – Oliwia Mudlaff IIIg, Marcelina Miotk IIe oraz poezja śpiewana- Magdalena Szymańska IIIg.

Szkolne eliminacje XXXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

Już ponad trzydzieści razy nasi uczniowie brali udział w konkursie recytatorskim! 3 marca 2016r. odbędą się szkolne eliminacje tego konkursu. Młodzi recytatorzy przedstawią interpretacje dwóch polskich utworów (poezji lub fragmentu prozy). Może pojawić się wersja śpiewana!

V Powiatowy Konkurs Geograficzny

I etap szkolny odbędzie się 3 marca (czwartek) o godz. 15.10 na stołówce szkolnej. Temat konkursu: Bajkowe klimaty Ziemi.

MATEMATYCZNE POTYCZKI - ETAP SZKOLNY - 4 marca 2016r.

4 marca 2016r. (piątek) o godz. 9:00 w szkolnej stołówce odbędzie się konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Konkurs będzie trwał 60 minut. Proszę chętnych uczniów o zapisywanie się u nauczycieli matematyki najpóźniej do środy 2 marca 2016r.