Sukces naszych gimnazjalistów w Miejskim Konkursie Wiedzy o Wejherowie

11 marca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Wejherowie odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o Wejherowie, w którym naszą szkołę reprezentowali: Emilia Klejdysz, Wiktoria Musiałek oraz Maciej Konkol. Drużynę przygotowała nauczycielka historii p. Krystyna Naczk.

Kaszubska Msza Św. i Kaszubska Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

18 marca uczniowie języka kaszubskiego wzięli udział we Mszy Św. z liturgią kaszubską w  kościele św. Anny w wejherowskim klasztorze. Czytali teksty liturgiczne i modlitwy wiernych : Agatka Czoska i Natalka Czoska z II g, Amelka Stencel z IV b, Weronika Mathea z VI e, Aleksandra Pilarska z VI e oraz Beniamin Kitowski z III g gimnazjum.

Świąteczne kartki dla rodziców w wykonaniu klasy Ie oraz If

18.03.2016r. uczniowie klasy Ie oraz If odwiedziły Urząd Pocztowy w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna

Kolejne zajęcia kulinarne w świetlicy szkolnej

Tym razem na zajęciach kulinarnych w świetlicy szkolnej przygotowaliśmy ciasto duńskie z jabłkami, zgodnie z przepisem zaprzyjaźnionej pani Ewy wiele lat mieszkającej w Danii. Wypiek ten niewiele różni się od polskiego ciasta z jabłkami, które często pojawia się na naszych stołach.

KOLEJNY WYKŁADY W RAMACH POLSKIEJ AKADEMII DZIECI

4 marca nasi Mali Studenci kolejny raz wzięli udział w wykładach na Politechnice Gdańskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Rozwiązuj zadania, poszerzaj swoją wiedzę i zbieraj punkty !!!

Kolejne zadania (5 etap – Afryka) czekają na Was w zakładce Materiały dla uczniów/Geografia. Termin oddania rozwiązań: 5  kwietnia 2016 roku.

I Ty możesz zostać Pitagorasem

15 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem” dla uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych miasta Wejherowa. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów.

Święto Liczby PI

14 marca (3.14) obchodzimy Święto Liczby PI. W naszej szkole Liczbę PI uczciliśmy konkursem na zapamiętanie jej rozwinięcia dziesiętnego. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą pamięcią. Oto wyniki:

Matematyczne potyczki

4 marca 2016r. odbył się konkurs „Matematyczne potyczki” dla uczniów klas drugich gimnazjum. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Test składał się z 13 pytań i można było zdobyć 52 punkty. Zwycięzcą został Alan Pliński z kl. 2D zdobywając 49 punkty.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM - 31 marca 2016 r.

31 marca 2016r. (czwartek) o godz. 14.15 w sali 310 odbędzie się konkurs matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Konkurs będzie trwał 45 minut.