Uwaga! Konkurs!

Urząd Statystyczny w Gdańsku organizuje konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę pt. „Był sobie spis”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w województwie pomorskim. Termin nadsyłania zgłoszeń – do 20 września. Przed wzięciem udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Gra terenowa "Poznaj lepiej Wejherowo”

11 września w ramach zajęć koła regionalnego uczniowie klasy 2e wzięli udział w grze terenowej "Poznaj lepiej Wejherowo", której organizatorem było zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie w Wejherowie.

Odpust Szkolny 2021/2022

W niedzielę, 12 września 2021 w dniu Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p.Jackiem Milewskim, wzięli udział w uroczystościach na Kalwarii Wejherowskiej

WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA KLAS 7-8 „ W lustrze książki”

Drodzy Maratończycy! Zachęcam do udziału w tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2021/2022, który jest ogólnopolskim konkursem przeznaczonym dla klas 2-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie mogą brać udział w Maratonie, w edycjach dla czterech grup wiekowych.

SPISOBUS

Informujemy, że 11 września na Palcu Jakuba Wejhera w godz. 10 – 13 odbędzie się wydarzenie plenerowe. Szczegóły na plakacie.

Drogie Książkowe Mole z klas 4-6!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji Maratonu Czytelniczego „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. Poznacie wielu wspaniałych bohaterów, którzy przeniosą Was do swego świata. Staniecie się uczestnikami ich niezwykłych przygód. Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych lektur.

PROGRAM Aktywny powrót do szkoły WF z AWF

Od dnia 13.09.2021 r. rozpoczynają się zajęcia sportowe dla uczniów klas IV-VI (grupa 15-20 osób). Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 15.00. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się i dostarczenie oświadczeń rodziców do piątku 10.09.2021 r. do godz. 11.00 do pana Pawła Prusinowskiego. Oświadczenia rodziców znajdują się w załączniku

Plan lekcji 2021/2022

W zakładce Plan lekcji został umieszczony plan zajęć obowiązujący od 1 września 2021r.

Spotkania z rodzicami - UWAGA ZMIANA!

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Przedszkola Samorządowego nr 3 serdecznie zapraszają na zebrania z rodzicami, które odbędą się 30 sierpnia oraz 1,2 i 6 września 2021r. zgodnie z dołączonym harmonogramem. W trosce o bezpieczeństwo, w celu ograniczenia ryzyka zarażenia koronawirusem, prosimy, by na zebranie przybył tylko jeden z rodziców. Z tych samych względów zmieniliśmy miejsce spotkania z panią dyrektor, zamiast do stołówki zapraszamy Państwa do dużej sali gimnastycznej.

Informacja dotycząca rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 odbędą się inauguracyjne spotkania z dyrekcją oraz wychowawcami klas według harmonogramu zamieszczonego w załączniku. Szczegółowe procedury funkcjonowania szkoły obowiązujące w okresie epidemii w ZSP nr 2 oraz plan lekcji zostaną opublikowane we wtorek 31 sierpnia. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego w klasach I-IV SP obowiązuje zasada, że każdemu dziecku może towarzyszyć jeden opiekun. Prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa: maseczka, rękawiczki, bezpieczna odległość. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dla klas I, IV oraz VIII na boisku szkolnym pod zadaszeniem.