Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „RodnôMòwa”

27 kwietnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „RodnôMòwa” – eliminacje miejskie.

POLA NADZIEI JUŻ PO RAZ PIĄTY W NASZEJ SZKOLE!

W ostatnią niedzielę, mimo niesprzyjającej aury, uczniowie i absolwenci naszej szkoły licznie zasilili szeregi wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz Puckiego Hospicjum im. św. o. Pio, założonego przez zmarłego niedawno ks. Jana Kaczkowskiego.

Haft kaszubski, czyli igłą malowanie

20 i 21 kwietnia gościliśmy na zajęciach z języka kaszubskiego wejherowskie hafciarki panią Teresę Dembkowską i Teresę Dominik, które zaprezentowały przepiękne prace ( obrusy, serwetki, zakładki do książek, torby, woreczki, kartki świąteczne, ubrania) ozdobione haftami kaszubskimi.

Reprezentacja koszykarzy wywalczyła awans na finały Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców

W miniony czwartek w gimnazjum w Sierakowicach odbyły się 1/2 finały Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców.Nasi reprezentanci pokonali zespoły z Lęborka i Krokowej, a w decydującym o pierwszym miejscu pojedynku zwyciężyli reprezentację gimnazjum z Sierakowic

Targi szkół ponadgimnazjalnych

22.04 2016r w Zespole Szkół nr3 w Wejherowie odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie klas III gimnazjum zapoznali się z ofertami szkół:

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W sobotę 23 kwietnia 2016r w Samorządowym Gimnazjum w Bolszewie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których brała udział nasza szkolna drużyna w składzie: Karolina Stawicka, Agnieszka Uzdrowska, Marta Kass, Magdalena Klawikowska, Agata Grzenia.

Sportowcy z klasy 1e i 1 f

W czwartek 21.04 pierwszaki z klasy 1e i 1f wzięły udział w „Dziecięcym biegu po zdrowie”, który zorganizowany został przez nauczycieli z Gimnazjum w Bolszewie.

Z wizytą w szwalni

Pierwszaki z grupy Ie oraz If zwiedziły zakład, szwalnię, zapoznane zostały z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia, maszyny typu overlock, oglądały stół do krojenia ubrań oraz poznały etapy powstawania ubrania - wycięcie formy z materiału, zeszycie na maszynie, przyszycie guzików, kieszeni, zamka.

GIMNAZJUM nr 3 MISTRZEM WEJHEROWA!!!

22 kwietnia 2016 roku na boisku szkolnym ZS 3 w Wejherowie Mistrzostwa Miasta w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji stanęły dziewczęta z 5 wejherowskich gimnazjów tj. Gim.1; Gim.2; Gim. 4; Gim. 5 oraz gospodarze turnieju Gim.3.

Dominik Bielawa uczeń klasy 1B gimnazjum Wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych w pływaniu!

Niesamowitym sukcesem może pochwalić się gimnazjalista Dominik Bielawa, który wywalczył dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu.