Konkurs ZUCH – znamy wyniki!

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu ZUCH dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie przyniosła nam aż 12 laureatów. Konkurs odbył się w marcu, a dziś już znamy jego szczegółowe wyniki.

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców

06.05.2016 r. w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej, która odbędzie się 13.05.2016 roku w Nowej Wsi Lęborskiej.

Mistrzostwa Wejherowa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce

09.05.2016 roku w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Wejherowa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowali : FRANKOWSKA MICHALINA, STAŃCZYK PATRYCJA, KURKOWSKA MARTYNA, PILARSKI DAWID, KWIDZIŃSKI JAKUB, ORTMANN NIKODEM, SANECKI DAWID, SAŁATA RADOSŁAW, SOLARCZYK KSAWERY pod opieką DAMIANA MARMUŁOWSKIEGO.

Dzień otwarty Gimnazjum nr 3

Serdecznie zapraszamy Cię Szóstoklasisto na dzień otwarty Gimnazjum nr 3, być może Twojej przyszłej szkoły. Spotkanie odbędzie się 12 maja (czwartek) od godziny 17.00 w szkole przy ulicy Nanickiej 22. Zapraszamy również Twoich rodziców.

Dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 8

Serdecznie zapraszamy Cię przyszły Pierwszoklasisto na dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 8, być może Twojej przyszłej szkoły. Spotkanie odbędzie się 12 maja (czwartek) od godziny 15.00 w szkole przy ulicy Nanickiej 22. Zapraszamy również Twoich rodziców.

Polska Moja Ojczyzna

W świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs plastyczny Polska Moja Ojczyzna. Swoje pracy zgłosiło bardzo wielu uczniów z klas I – III. Twórczość małych artystów nie miała granic, dzięki czemu powstały wspaniałe prace o naszym kraju.

OBCHODY DNIA PATRONA

Zgodnie z tradycją, w ostatnim tygodniu kwietnia, obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Część uczniów wraz z wychowawcami udała się do Piaśnicy, by oddać hołd pomordowanym tam Polakom .  Inni zapalili znicze pod Bramą Piaśnicką.

Rozwiązuj zadania, poszerzaj swoją wiedzę i zbieraj punkty !!!

Ostatni zestaw zadań (7 etap – Antarktyda) czekają na Was w zakładce Materiały dla uczniów/Geografia.

Akcja - integracja, czyli szkolne obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

5 maja nasza uczniowska brać została udekorowana znaczkiem z „kolorową łapką”. Zespół Szkół nr 3 po raz 3 wziął udział w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z naszym szkolnym hasłem „Razem tworzymy całość” postanowiliśmy wspólnie dać sygnał światu, jak ważna dla nas jest integracja i tolerancja.

Wędrołaki w drodze do Nadola

W minioną sobotę SKKT wybrało się na pieszą wędrówkę do Nadola. Nogi bolały, każdy kilometr ciążył, pojawiły się myśli o skróceniu rajdu, ale grupa postanowiła dotrzeć do wyznaczonego celu. Dlaczego? Po pierwsze - w dobrym towarzystwie, podczas wspólnej wędrówki, łatwiej jest pokonywać granice własnej wytrzymałości. Po drugie - Wędrołaki nigdy nie rezygnują.