Dzień otwarty Gimnazjum nr 3

12 maja w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych Kandydatów do naszego gimnazjum. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. Odwiedziło nas bardzo dużo szóstoklasistów zapoznając się z ofertą edukacyjną Gimnazjum nr 3 na rok szkolny 2016/2017.

TOP POP SONGS CONTEST

19.05.2016r. godz. 8.25 sala 21 zapraszamy uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego. Nagrodą w konkursie jest płyta popularnej gwiazdy muzyki pop. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka angielskiego.

Więcej wpłacasz więcej otrzymujesz

WYNIKI KONKURSU „Więcej wpłacasz więcej otrzymujesz” promującego Fundusz Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie w roku szkolnym 2015/16. Zwycięzcami konkursu w kategorii:

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR”

17 marca 2016 r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania

PROJEKT KLASY 4C I 4 B „NIE CZYTAJ! NIECH INNI WIEDZĄ WIĘCEJ”! ZREALIZOWANY!

Uczniowie oddziału 4c i 4b zrealizowali projekt, do którego przygotowywali się od dłuższego czasu. Przedsięwzięcie o kontrowersyjnym tytule: „Nie czytaj! Niech inni wiedzą więcej”! okazało się dobrym sposobem na zwrócenie uwagi na ważny problem, z którym borykamy się od dawna, a mianowicie z obniżającym się czytelnictwem nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale też wśród dorosłych.

Skąd się bierze ciepło w naszych domach?

Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć uczniowie klasy IIg i IIa integracyjnej podczas wizyty w OPEC Wejherowo. Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej po raz kolejny zorganizowało Dzień Otwarty umożliwiając nam zwiedzanie ciepłowni w Wejherowie.

Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Rodnô Mòwa

13 kwietnia w Pałacu Przebendowskich odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Rodnô Mòwa. Naszą szkołę i miasto reprezentowały uczennice: Agata Czoska i Natalia Czoska (kategoria klas I – III) oraz Aleksandra Jankowska i Aleksandra Pilarska (kategoria klas IV – VI).

Dzień Ziemi

Klasa III a Szkoły Podstawowej uczciła kwietniowe obchody Dnia Ziemi zamieniając się w ogrodników i sadząc nasiona różnych warzyw. W tym celu udaliśmy się na pobliskie ogródki działkowe, gdzie jest specjalnie do tego wyznaczone miejsce i przygotowane dla nas grządki.

KOSZYKARZE z SP 8 W WEJHEROWIE Z TRZECIM MIEJSCEM W WOJEWÓDZTWIE

Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie zajęli III miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej -  Energa Basket Cup 2016, który we wtorek 10 maja odbył się w Zespole Szkół Sportowych w Gdyni.

Euro 2016 tuż tuż …… Jakich niemieckich piłkarzy znacie?

Nauka języka niemieckiego to nie tylko słownictwo i konstrukcje gramatyczne, lecz także wiedza o kulturze krajów niemieckojęzycznych. Chcemy pokazać Wam, drodzy uczniowie, iż kraje niemieckojęzyczne: Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein, słyną nie tylko z dobrych samochodów, zegarków i święta piwa Oktoberfest, ale i posiadają znakomitych piłkarzy.