Piknik majowy w świetlicy szkolnej

Skorzystaliśmy z pięknej pogody oraz słonecznego dnia i wybraliśmy się na Piknik majowy. Jak zwykle nie zabrakło kanapek i zdrowych przekąsek (marchewki, pomidory, ogórki, seler naciowy, winogrona, pomarańcze, truskawki, melon, papryka). Dzieci w tym dniu mogły aktywnie spędzić czas bawiąc się w berka, zjeżdżając na zjeżdżalni, huśtając się na huśtawkach, rozmawiając

1 czerwca na naszych uczniów czekało w szkole mnóstwo niespodzianek i atrakcji

Z okazji Dnia Dziecka nasze kochane dzieciaki mogły „przejechać się” na motorach pod opieką księdza Sylwestra , obejrzeć wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie, który zajechał na dziedziniec szkolny. Pod czujnym okiem panów strażaków uczniowie zapoznawali się z wyposażeniem wozu, mogli wypróbować niektóre urządzenia służące do ratowania ludzi.

„Brzydkie kaczątko“ -nowoczesna forma inspirowana chińskim teatrem cieni

19.05.16r. Klasa II g i II a integracyjna udały się do Gdańska do teatru Miniatura na przedstawienie „Brzydkie kaczątko“. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały historię o odmienności, tolerancji i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Lekcja inna niż wszystkie

W sali lekcyjnej gorąco? Otwarcie okien nie pomaga? Uczniowie V c znaleźli na to sposób. Zabrali koce, aktualnie czytane książki i dobre humory i przenieśli lekcje języka polskiego do Parku Miejskiego.

M jak miłość, czyli „Romeo i Julia” w nowej odsłonie! Ciekawy projekt klasy 1BG

Akcja „Romea i Julii” w wejherowskim parku? Za sprawą uczniów klasy 1B lektura Williama Szekspira opuściła progi szkoły! Uczniowie po omówieniu najważniejszych problemów utworu, postanowili zrealizować serial na motywach klasyki Szekspira.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie

Od 12 kwietnia do 22 kwietnia 2016 r. w szkole odbyły się dwa konkursy: plastyczny i fotograficzny, które były skierowane do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum. Konkurs plastyczny pt. „Dbam o czyste powietrze” polegał na wykonaniu pracy techniką dowolną, w formacie A3 lub A2

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce

12.05.2016 roku na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady , który odbędzie się 24.05.2016 roku w Chojnicach.

Ciekawy projekt edukacyjny

W czasie Dnia Otwartego naszej szkoły ogromne zainteresowanie wzbudziły prezentacje poświęcone wierzeniom wyznawców różnych religii i kultur. Uczniowie wykonali nie tylko slajdy, ale także przygotowali tradycyjne potrawy związane z tymi kulturami. Każdy mógł skosztować m.in. dania kuchni buddyjskiej, którego autorkami były Julia Muńko i Julia Bąkowska.

Po raz kolejny MARATOŃCZYCY ze szkoły podstawowej dobiegli do mety!

Na początku maja nasze kochane Mole Książkowe napisały 8. i zarazem ostatni w tym roku test Maratonu Czytelniczego. Tym razem przeczytali „Uniwersytet Dziecięcy” . Mamy nadzieję, że ta książka na długo pozostanie w ich pamięci.

„English Poetry nad Drama”

12 maja 2016r w Redzie odbył się Wojewódzki Konkurs „English Poetry nad Drama”. Mimo licznej konkurencji (ok. 60 uczestników) uczniowie naszej szkoły wywalczyli następujące miejsca: