Wyniki Ligi Geograficznej

Od listopada uczniowie gimnazjum zmagali się z zadaniami z zakresu geografii kontynentów. Konkurs składał się z 7 etapów i pisemnego testu końcowego.

Znamy zwycięzcę konkursu o kulturze krajów niemieckojęzycznych!

W maja odbył się ostatni etap szkolnego konkursu o kulturze krajów niemieckojęzycznych, dotyczącego znajomości dwóch państw: Szwajcarii i Liechtensteinu. Rywalizacja o pierwsze miejsce trwała do końca. Liderowi II etapu, Maksymilianowi Górskiemu, udało się jednak zachować podium.

Trochę natury plus trochę kultury równa się przepis na udaną wycieczkę szkolną

W dniach 30.04 – 3.06 uczniowie klas III B, II B, IID i VIC wraz z opiekunkami panią Iwoną Lotką, panią Kaliną Olszewską i panią Marzeną Ryńską udali się na wycieczkę w kierunku pięknego Podhala. W czasie jej trwania udało nam się rozkoszować widokiem pięknych polskich krajobrazów.

Dzień kibica- 1e oraz 1f na podium!

Dziękujemy rodzicom za „odrobienie zadania domowego” i tak wspaniałe przygotowanie naszych małych kibiców. Pierwszaki z grupy 1e oraz 1f stanęły na wysokości zadania. Przebrały się w barwy narodowe oraz przyniosły ze sobą różne rekwizyty: czapki, szaliki, trąbki, chorągiewki a nawet megafon.

Przedszkolaki w szkole

To był niezwykły dzień! Przedszkolaki odwiedziły naszą szkołę! Maluszki z punktu przedszkolnego: „Mali Artyści” zapragnęły na chwilę poczuć atmosferę szkolnej ławy i w ramach rewizyty odwiedzili mury naszej szkoły.

MÓJ BOHATER

Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury pod tytułem „Mój bohater”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 25.05.2016 roku.

Sea Park w Sarbsku

W czwartek 9 czerwca odwiedziliśmy Park Rekreacyjno – Edukacyjny Sea Park w Sarbsku. Sea Park to miejsce związane tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także historią i kulturą regionu Pomorza.

BIESZCZADNICY

W dniach 30.05 – 03.06.2016 roku klasy III a, III c, III e i III f były na szkolnej wycieczce w Bieszczadach. Po drodze zwiedzaliśmy również Lublin i Zamość. W Lublinie bardzo podobała nam się panorama miasta oglądana z wysokości zamkowej baszty, a pani przewodnik pokazała nam najważniejsze zabytki miasta.

Jak nie czytam, jak czytam?

10 czerwca 2016 roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie. Do udziału w akcji, zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, zaproszeni zostali wszyscy uczniowie z całej Polski.

Ocean Park - Władysławowo

W piękny słoneczny czwartek 2.06 2016 r. klasy Ia i Ic pojechały do Władysławowa. Spacerowały po „dnie oceanu”. Podziwiając naturalnej wielkości kałamarnice, rekiny, kaszaloty, płetwale i inne zwierzęta morskie i oceaniczne.