Sezon rajdowy zakończony

W miniony weekend odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie członków SKKT Wędrołaki, prowadzonego przez p. Ramonę Sosnowską. Wędrołaki przemierzyły kaszubskie szlaki, pokonując 20 km z Miechucina, przez Chmielno do Kartuz.

Wrocław w obiektywie II AG

Gdy mówimy „krasnal”, myślimy – postać baśniowa. Gdy jednak powiemy „Krasnal wrocławski”, określenie to nabiera nowego znaczenia. Gimnazjaliści z klasy II A wiedzą już jakiego.

Przegląd Talentów Wokalnych

17.06.2016 odbył się Przegląd Talentów Wokalnych w Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli następujące miejsca:

Kiermasz podręczników

21.06.2016r. w godz.9.20 - 10.05 zorganizowany zostanie w dużej sali gimnastycznej kiermasz używanych podręczników dla klas III Gim. i VI SP w roku szkolnym 2016/2017.

Tydzień z czytaniem

Zakończył się Tydzień z czytaniem zorganizowany w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W czasie jego trwania biliśmy rekord czytania książek w jednym miejscu, odwiedzaliśmy uczniów z klas I-III SP i czytaliśmy im ciekawe historie, wysłaliśmy też dwa pełne kartony książek przeznaczone dla uczniów z Komańczy – bieszczadzkiej gminy.

Z wizytą w Nadleśnictwie Wejherowo

Nasi uczniowie mieli okazje uczestniczyć w ciekawej lekcji edukacyjnej w Nadleśnictwie. Każdy z uwagą słuchał i obserwował różne doświadczenia i ciekawostki, jakie mieli przygotowane dla nich starsi koledzy jak również osoby, które pracują, na co dzień w nadleśnictwie.

Koło przyrodnicze

W zeszłym tygodniu (14 czerwca) uczniowie klasy IVB i IVD wzięli udział w ostatnich zajęciach koła przyrodniczego. Tym razem udali się w teren w poszukiwaniu różnorodnych roślin łąkowych. Znalezioną roślinę odszukiwali w atlasie roślin, nazywali i fotografowali.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIENIA OD NIKOTYNY-Materiał dla rodziców

W ramach profilaktyki antynikotynowej warto podkreślić ogromną rolę rodziców w kształtowaniu właściwej postawy dziecka wobec papierosów. W zakładce „Materiały dla rodziców”-„Pomoc psychologiczno-pedagogiczna” dostępny jest krótki poradnik „Profilaktyka uzależnienia od nikotyny”

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji programów antynikotynowych proponowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W klasach zerowych wychowawcy prowadzili zajęcia w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”, natomiast w klasach I szkoły podstawowej wychowawcy realizowali program „Nie pal przy mnie proszę”.

Spotkaliśmy nowych przyjaciół

Od października do maja dzieci z klas II i III brały aktywny udział w IV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół”.