Dzień Jabłka w IIb

W poniedziałek klasa IIb świętowała Dzień Jabłka, który przypada 28 września. Dzień zaczął się pysznie… kosztowaliśmy szarlotki, oczywiście z lodami. ;)

Kalwaria Wejherowska,a następnie wycieczka do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej - klasa IIb i IIf

Wrześniowe zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kalwarii. Jednego dnia klasa IIb przeszła wszystkie kapliczki Drogi Krzyżowej, obejrzała je z zewnątrz i wewnątrz. Posłuchała ciekawych historii o naszej Kalwarii, które opowiadane były przez pana przewodnika.

Kryptonim "Eksperyment"

Dnia 28 września 2021 uczniowie klasy 6 a wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki " Eksperyment" w Gdyni, gdzie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach wymagających spostrzegawczości, pomysłowości oraz logicznego myślenia. Zadania okazały się trudne, jednak szóstoklasiści poradzili sobie doskonale. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była udana, a nauka przez zabawę jest bardzo ciekawa.

Projekt Exchanges for All

W dniach 20 - 24 września 32 uczniów klas ósmych wzięło udział w projekcie Exchanges for All w ramach programu Erasmus+. Ta wymiana była nietypowa, ponieważ odbywała się w Wejherowskim Centrum Kultury, gdzie odbywały się zajęcia, a współpraca z uczniami z zagranicy, z powodu pandemii, odbywała się w formie zdalnej.

Wycieczka do Parku Kulturowego Osada Łowców Fok w Rzucewie

22 września klasa 2e miała zajęcia w Parku Kulturowym Osada Łowców Fok w Rzucewie. W „chacie kaszubskiej” dzieci poznały historię tej osady z epoki kamienia, narzędzia i naczynia z tego okresu. Jak dawni mieszkańcy rozcierali ziarna zbóż za pomocą kamienia oraz wyrabiali naczynia z gliny.

"Klimatycznie w Wejherowie"

We wrześniu uczniowie klasy 6a uczestniczyli w różnych działaniach związanych z akcją "Klimatycznie w Wejherowie" organizowaną przez Urząd Miasta.

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III „MAMO, TATO SPĘDŹ ZE MNĄ CZAS! – Mój czas z Rodziną".

Dzieci znaczną część czasu spędzają w szkole. Ale nadal Mama i Tata są całym ich światem. Chcą z nimi spędzać czas, bawić się, rozmawiać i przytulać. Klimat panujący w rodzinnym domu ma ogromny wpływ na życie, wybór życiowych pasji, zainteresowania dzieci. Czas wspólnie spędzony przez wszystkich członków rodziny ma wiele walorów wychowawczych: daje poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, dzieci poznają w ten sposób normy i zasady postępowania, wzbogacają wiedzę o otaczającym je świecie, uczą się empatii

Zdrowo nie znaczy nudno!

Temat zdrowego odzywania nie jest dziś obcy nikomu. Także uczniowie klasy ID rozumieją jak wpływa ono na funkcjonowanie naszego organizmu oraz na efektywną naukę i  udaną zabawę. Dziś wspólnie z Panią pedagog Beatą Sicha przygotowaliśmy zdrowe hamburgery, których podstawą były świeże warzywa oraz kotleciki z szynki i indyka.

XVII edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów (2021/2022)

Zachęcam uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w kolejnej edycji zawodów matematycznych! Każdy finalista OMJ zostanie zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Do tej pory takie uprawnienia przysługiwały jedynie laureatom OMJ. Spróbujcie swoich sił!

Nasza planeta nie jest nam obojętna!!!

Uczniowie klasy I D wiedzą jak ważne jest dbanie o ekologię. Rozumieją, że nawet małymi gestami przyczyniamy się do ratowania naszej planety. Dlatego wzięli aktywny udział w zajęciach na temat segregacji odpadów, a następnie z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy ulicą Okrężną, aby pozbierać śmieci, które zostawili nieświadomi ludzie.