Uwaga wszyscy niepokorni i mający swoje zdanie uczniowie!

21 września odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Aktywnego Czytelnika. Niech nie zwiedzie Was nazwa, te zajęcia nie są poświęcone zdawaniu relacji z kolejnych przeczytanych książek. Na pewno też nie będziemy na nich wychwalać szkolnych lektur (choć niektóre wcale nie są złe) ani ćwiczyć czytania ze zrozumieniem.

XII edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów (2016/2017)

Zachęcam gimnazjalistów do wzięcia udziału w zawodach! Każdy finalista oraz laureat OMJ zostanie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Spróbujcie swoich sił!

Pierwsze sukcesy naszych najmłodszych koszykarek

W miniony weekend na arenach tczewskich hal odbył się ogólnopolski turniej chłopców i dziewcząt w mini koszykówce. Nasza szkoła Ósemka i klub koszykarski Basket Ósemka były reprezentowane przez uczennice czwartej klasy sportowej.

Oszczędzamy w SKO

Podobnie, jak w ubiegłych latach, również w tym roku działa Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Konto indywidualne dla ucznia zakładane w naszej szkole prowadzone jest przez Bank PKO BP.

Rozpoczęcie roku szkolnego na Kalwarii Wejherowskiej

Spotkajcie nowych przyjaciół...

Kochani mali MARATOŃCZYCY!!! Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w V edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół”.

Kolejny sukces Maggie!

Maggie Misztal wraz ze swoim kucykiem Pokerem wystartowała w Pucharze Polski Kucy w Strzegomiu koło Wrocławia 26-28.08.2016. Para startowała w kategorii A1 - są to najmniejsze kuce i najmniejsze dzieci czyli kuc do 130cm wzrostu, a dziecko od 9-11 lat.Wysokość przeszkód do pokonania to 70cm.

Kochane Mole Książkowe ze szkoły podstawowej!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w VIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Wybierzcie się w podróż do niezwykłego świata literatury. Poznacie nowych, wspaniałych bohaterów i przeżyjecie wraz z nimi fascynujące przygody.

23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - konkurs

16 - 18 września odbędzie się 23. edycja akcji Sprzątania Świata - Polska 2016 pod hasłem „Podaj dalej...drugie życie odpadów”.

Nowy rok szkolny 2016/2017

W czwartek, 1 września, zaczął się kolejny rok szkolny. Uczniowie, a także licznie przybyli rodzice, uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu, które poprowadziła Dyrektor ZS nr 3 – pani Danuta Czernewska.