Klub Aktywnego Czytelnika poleca!!!

5 października, w czasie kolejnego spotkania Klubu Aktywnego Czytelnika, rozmawialiśmy o książkach, które chcielibyśmy polecić Wam, tym którzy kochają czytać i tym, którzy po książkę sięgają sporadycznie. Książki te możecie znaleźć w bibliotece szkolnej, na regale „Książki naszych marzeń”. Spotkania Klubu odbywają się w środy o godz. 14.10 w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!!!

Spotkania z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na spotkania z rodzicami uczniów klas I-VI SP i I-III Gim., które odbędą się 11-12 października 2016r. zgodnie z harmonogramem:

Uwaga! Maratończycy szkoły podstawowej

Pierwszy test dla Was odbędzie się w czwartek, 6.10.16 o godzinie 14.15 w sali 31.

Michał Rusinek uczy nas trudnej sztuki argumentacji

W ubiegłą środę odbyło się kolejne spotkanie Klubu Aktywnego Czytelnika. Uczniowie mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia na temat wagi słowa.

Dbamy o środowisko i pomagamy!

Tak jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły włączają się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Zebrane nakrętki będą przekazywane na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Nakrętki przynosimy do swoich sal, z których będą zabierane w piątki.

W 77 rocznicę wydarzeń w Lasach Piaśnickich

Jak co roku wspólnie z  całą społecznością regionu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Piaśnicy. Była to okazja do oddani czci pomordowanym w Lasach Piaśnickich, ale też żywa lekcja historii.

Historia miasta i kaszubskie ślady w kościele klasztornym św.Anny

23 września w ramach godzin z języka kaszubskiego grupa uczniów klas trzecich miała okazję poznać historię swojego miasta. W tym celu udała się do kościoła klasztornego św. Anny.

Co wiesz o krajach anglojęzycznych?

Co wiesz o krajach anglojęzycznych? Klasa VIa wie chyba wszystko. Oto jak wygląda lekcja, gdy prowadzą ją uczniowie.

Zajęcia judo

Klasa Vd wzięła udział w zajęciach judo prowadzonych przez UKS „TEAM DRAGON”. Uczniowie poznali elementy podstawowych technik judo, a przede wszystkim wspaniale się bawili.

Podaj dalej… drugie życie odpadów

Konkurs „Podaj dalej… drugie życie odpadów” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez tydzień można było podziwiać piękne, pomysłowe, a nawet zaskakujące prace wykonane z odpadów przez naszych uczniów.