PCK dla dzieci

Wzorem lat ubiegłych szkolne koło PCK organizuje zbiórkę maskotek i innych zabawek dla niepełnosprawnych dzieci. Prezenty te zostaną wręczone podczas corocznego Mikołajkowego Balu, który organizuje Rejonowy Zarząd PCK w Wejherowie.

Wyniki konkursu „TWORZYMY KALENDARZ - Pory Roku”

Na konkurs organizowany przez Radę Rodziców pod hasłem : Tworzymy kalendarz – Pory Roku wpłynęło 150 prac. Wszystkie były piękne, wyjątkowe i bardzo trudno było wybrać te, które zostaną nagrodzone.

Rodacy Bohaterom

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż nasza szkoła bierze ponowny udział w szlachetnej akcji „Rodacy Bohaterom”, organizowanej w całej Polsce przez stowarzyszenie Odra-Niemen. Akcja polega na zbiórce paczek świątecznych dla weteranów Armii Krajowej z Kresów Wschodnich.

LIGA GEOGRAFICZNA

Rozwiązuj zadania, poszerzaj swoją wiedzę i zbieraj punkty !!! W tym roku szkolnym rusza II edycja konkursu z geografii „LIGA GEOGRAFICZNA”

Wojewódzki konkurs biologiczny dla uczniów gimnazjum

Lista osób biorących udział w etapie rejonowym Konkursu Biologicznego 2016/2017.

Warsztaty naukowe Vd

W czwartek, 10 listopada klasa Vd wzięła udział w warsztatach naukowych w Centrum EduFun. Uczniowie na jeden dzień zmienili się w naukowców odkrywających przyrodnicze ciekawostki. Okazało się, że nauka fizyki i chemii może być wielką przyjemnością.

W Centrum Nauki EXPERYMENT

We wtorek, 8 listopada klasy IIIc i IIId odwiedziły Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Poruszanie się po Centrum było bardzo łatwe i przyjemne.

Program „11 listopada Dzień Niepodległości” z dedykacją dla rodziców

7 listopada uczniowie klasy III g zaprezentowali program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Zaproszeni goście mieli okazję usłyszeć szereg pieśni patriotycznych z okresu zaborów i I wojny światowej.

Spotkanie z poezją

W środę 9 listopada, w bibliotece szkolnej, odbyło się kolejne spotkanie Klubu Aktywnego Czytelnika. Tym razem zostało ono poświęcone polskiej poezji. Do biblioteki przybyło więcej niż zwykle osób.

Żywa lekcja historii

9 listopada absolwenci szkoły: Aleksander Dąbrowicz, Beniamin Kitowski, Oliwier Siuda i Aleksander Sobkiewicz przygotowali dla młodszych kolegów lekcję z historii oręża polskiego. Dzieci z dużą uwagą oglądały jak zmieniał się mundur żołnierza od czasów średniowiecza do współczesności.