Międzynarodowy Dzień Drzewa

Drodzy czytelnicy. 10 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Dzień ten ma na celu propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew oraz wzrost świadomości ekologicznej. Jego inicjatorem był Amerykanin Julius Sterling Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, który w 1872 roku zwrócił się z apelem do rodaków, by każdy, kto może, posadził drzewo.

Drodzy uczniowie !

Razem z Radą Rodziców zapraszamy do udziału w pięknej akcji dla małych pacjentów szpitala UCK w Gdańsku. Jeśli chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę, przynieś skarpetki, kapcie lub laczki, które będą umilały czas w szpitalu i przypominały o tym, że ktoś o nich myśli.

Uwaga Uczniowie zainteresowani udziałem w Maratonie Czytelniczym „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla klas 4-6!

Na pierwszy test konkursu zapraszamy Was 11 października 2021r. o godzinie 15.00 do sali nr 31. Wykażecie się znajomością utworów Stanisława Lema: „Trzej Elektrycerze”, „Uranowe uszy” oraz „Doradcy króla Hydropsa”.

UWAGA MARATOŃCZYCY „ W lustrze książki” – klasy 7 i 8

Na pierwszy etap maratonu zapraszam 12 października ( wtorek) o godzinie 15.10 do sali 31 Przypominam, że pierwsza lektura to utwór Stanisława Lema „Niezwyciężony”.

Uroczystości ku czci pomordowanych w Lasach Piaśnickich w latach 1939-1940

3 października br. w Sanktuarium Piaśnickim odbyła się coroczna Msza św. upamiętniająca ofiary niemieckiej zbrodni popełnionej w lasach piaśnickich w 1939 roku podczas II Wojny Światowej. Uroczyste nabożeństwo celebrował Metropolita Gdański ks. abp Tadeusz Wojda.

Wielki Maraton Czytelniczy test 1 dla klas 2-3

Drodzy Uczniowie, pierwszy test Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół” z książki „Co robią uczucia” (autor: Oziewicz Tina) odbędzie się w poniedziałek 11 października o godzinie 16.05 w sali 45.

Wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie tworzą wszyscy uczniowie szkoły. W dniu 01.10.2021 r. odbyły się demokratyczne wybory, w których uczniowie wybrali swoich przedstawicieli.

Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

30.09.2021 odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła 4 drużyny: młodsze dziewczęta i chłopców klasy IV-VI starsze dziewczęta i chłopcy klasy VII-VIII pod opieką M.Fehlauer i P.Prusinowskiego.

Wypożycz książkę o zwierzętach

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Ustanowiony on został w 1931 roku i przypada w dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”

Uczniowie klasy 3c: Daniel Kowal, Antonina Łukowicz i Marta Manuth zostali laureatami Powiatowego Konkursu Plastycznego, realizowanego w roku szkolnym 2019/2020, w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.