„Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”

1 marca będziemy obchodzili kolejną, już 207 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina-wybitnego kompozytora polskiego. Uczniowie klasy IVC na lekcji muzyki poznawali życie i twórczość kompozytora. Podsumowaniem zdobytej wiedzy były prezentacje przygotowane przez uczniów.

UWAGA BUDŻET UCZNIOWSKI !!! MAMY 5000 ZŁ DO WYDANIA !!!! WY DECYDUJECIE NA CO JE PRZEZNACZYCIE !!!

Od 21 lutego do 21 marca 2017 r. uczniowie klas IV -VI i I-III gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowo mogą zgłaszać własne pomysły do Budżetu Uczniowskiego.

Zimowa bajka

W Wejherowskim Centrum Kultury odbył się kolejny konkurs plastyczny. Tym razem tematem prac była „Zimowa bajka”. Do konkursu przygotowywali swoje prace m.in. uczniowie klasy IIIc. Dwie z prac dzieci zostały nagrodzone.

Walentynkowy kulig klasy III a integracyjnej

14 lutego wybraliśmy się na długo wyczekiwany kulig. Konie ciągnęły sanie, do których były doczepione sanki z siedzącymi dziećmi. Wyruszyliśmy po ośnieżonej, wyboistej drodze. Czasami na zakrętach z wybuchami śmiechu spadaliśmy z sanek.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia z zakresu cyberprzemocy i  bezpiecznego korzystania z Internetu. Dodatkowo uczniowie przygotowali hasła promujące bezpieczeństwo w sieci w postaci znaków drogowych, które zostały umieszczone na korytarzu szkolnym.

Walentynki z poezją

Podczas bibliotecznych Walentynek mogliśmy się przekonać, że miłość niejedno ma imię. Oddaliśmy głos polskim i zagranicznym poetom, którzy w swych wierszach przekazali nam bogactwo uczuć i emocji jej towarzyszących.

Kolejny zjazd Polskiej Akademii Dzieci

10 lutego po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Tym razem pierwszy wykład wygłosiła mgr Paulina Borek-dietetyk medyczny, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała temat: „O tym, jak nie żywić raka”.

Kochani Maratończycy!

Cieszymy się bardzo, że wciąż tylu z Was przychodzi na nasze spotkania. Ostatnio rozwiązywaliście zadania dotyczące Świata Ogromnych. Świetnie sobie poradziliście, choć na kartkach testowych roiło się od węży, pająków i innych stworów.

II odcinek „Jednego z dziesięciu” za nami

13 lutego klasa II E zrealizowała w ramach swojego projektu edukacyjnego z języka niemieckiego II odcinek teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, którego opiekunem jest nauczyciel języka niemieckiego, pani Patrycja Szwół.

Konkurs plastyczny dla klas I-III „Owady z surowców wtórnych”

Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców. Konkurs rozpoczyna się 13.02.2017r. i trwać będzie 13.02.2017r. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III.