Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców

16.03.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 27.03.2017 roku również w Wejherowie.

English for fun

18 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się V Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej „English for fun”. Naszą szkołę reprezentowała Agata Wojewódka (1DG) , Aleksandra Pilarska (1EG) oraz Martyna Prochera (3EG).

20.03.2017-24.03.2017 TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W czasie tygodnia języków obcych odbędzie się turniej klas. Polegać on będzie na zbieraniu punktów poprzez udział w różnego rodzaju konkursach. Uczniowie szkoły podstawowej będą mogli wziąć udział w 6 konkurencjach, a uczniowie gimnazjum - w 9.

LAPBOOK – co to takiego? My już wiemy!

Lapbook, to własnoręcznie wykonana książeczka tematyczna. Jest czymś w rodzaju teczki, w której zgromadzone są wiadomości na określony temat. Wszystkie informacje umieszczone są w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach.

I Ty możesz zostać Pitagorasem

8 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem” dla uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych miasta Wejherowa. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów.

CZARODZIEJ SŁOWA

9 marca odbył się w naszej szkole konkurs miejski CZARODZIEJ SŁOWA. Polegał on na grupowych zmaganiach uczniów klas III. Do konkursu przystąpiło pięć szkół wejherowskich: Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 8.

Święto Liczby PI

14 marca (3.14) obchodzimy Święto Liczby PI. W naszej szkole Liczbę PI uczciliśmy konkursem na zapamiętanie jej rozwinięcia dziesiętnego. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą pamięcią.

NAUKA I ROZRYWKA

8marca 2017 roku klasa I e i I d brały udział w wyjeździe edukacyjno-sportowym do Gdyni. Pierwszym celem wycieczki było Muzeum Emigracji, które mieści się w historycznym Dworcu Morskim. Na innowacyjnej, multimedialnej wystawie uczniowie obejrzeli dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych

Wiosna tuż tuż...

Chociaż kalendarzowa wiosna rozpoczyna się dopiero za parę dni, to w sali nr 2 zagościła już na dobre. Wiosenne, radosne motyle zapowiadają, że już niedługo słońce na stałe zagości w naszej codzienności. Słońce, motyle... tylko krok i wakacje.

Miejski etap XXXIV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej już za nami!

W poniedziałek 13 marca odbyły się miejskie eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Po raz kolejny organizatorem tego etapu rywalizacji był Zespół Szkół nr 3.